Wall Street končí mírnými zisky. Ropa pomohla energetice

Wall Street ukončuje dnešní seanci mírnými zisky. Index S&P 500 vzrostl o 0,45 % až na hodnotu 2091 bodů. Dow Jones si připsal 0,31 %, což odpovídá 17958 bodům. Technologický Nasdaq rostl nejvíce, a to +0,48 % až na 4974 bodů.

Dnešní seance se nesla především ve znamení očekávání investorů ohledně americké výsledkové sezóny, kterou včera zahájila společnost Alcoa, dále pak zvratu na ropě, díky němuž Brent dosáhl téměř + 2 %, a v neposlední řadě svou roli hraje nadále trvající investorská nejistota ohledně zvyšování amerických krátkodobých sazeb.

V rámci indexu indexu S&P 500 byl největším tahounem energetický sektor, který byl podpořen zmiňovaným růstem „černého zlata“. Společnosti jako Chevron a Exxon Mobile zaznamenaly největší nárůst. V případě indexu Dow Jones  stojí na předních místech General Electric, naopak Home Depot a McDonald‘s ztrácely nejvíce.

Z dat byl nejdůležitější počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který skončil na 281 tisících oproti konsensu na 283 tis. Velkoobchodní zásoby pak za únor vzrostly o 0,3 % při konsensu na 0,2 %.

Americký dolar během dneška posílil o zhruba 1 % vůči hlavním světovým měnám. Na páru s eurem se dostal pod hranici 1,07 dolaru za euro.

Newsletter