Wall Street končí na zelené nule, zisky zachránila šéfka Fedu

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy končí týden na zelené nule, když během dne nejdříve ztrácely. Wall Street otočila poté, co šéfka Fedu Janet Yellenová poměrně jasně naznačila zvýšení úrokových sazeb na nadcházejícím zasedání FOMC 15. března. Růst sazeb zmínili také další zástupci Fedu. Dařilo se finančnímu sektoru.

„Na našem zasedání tento měsíc výbor bude hodnotit, zda se zaměstnanost a inflace nadále vyvíjejí v souladu s naším očekáváním, v takovém případě by další úprava sazeb z federálních fondů byla zřejmě vhodná,“ uvedla Yellenová při svém projevu v Chicagu.

Index Dow Jones se udržel nad psychologickou úrovní 21 tisíc bodů, dnes stoupl o nepatrných 0,01 procenta na 21 005,12 bodu a rostl tak čtvrtý týden v řadě.

Širší index Standard & Poor‘s 500, který včera zaznamenal zatím největší pokles letošního roku, dnes posílil o 0,05 procenta na 2383,12 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl nejvíce, a to o 0,16 procenta na 5870,75 bodu.

Portfolio manažer Bank of the West Ben Baier poznamenal, že šéfka Fedu odvedla velmi dobrou práci, když trh velmi opatrně připravovala na růst sazeb a muselo by se stát opravdu něco velkého, aby se úroky nevydaly směrem vzhůru.

S Fedem jsme se dostali z červených čísel do zelených, už není žádná ´žlutá´,“ podotkl Tom Siomades s odkazem na včerejší IPO firmy Snap, které provozuje aplikaci Snapchat. Dodal, že centrální bankéři nebyli ve svých vyjádřeních otevření. „Vždycky se na ně čeká, a to je to, proč jsou lidé nervózní,“ poznamenal.

Newsletter