Jestřábí výhled sazeb Fedu zvýšil střední a delší konec americké výnosové křivky. Vzrostly zejména reálné tržní sazby. Dolar v návaznosti na to posílil na dvouměsíční maxima. Během dne očekávejme dozvuky Fedu s rizikem pro rizikové měny. Koruna oslabila k 25,50 za euro, vzhledem k výhledu sazeb ČNB předpokládáme omezený prostor pro další oslabení.

Wall Street nakopl trh práce, ztráty po brexitu mizí

Americké akciové trhy dnes rostly a více než vymazaly ztráty, které způsobilo rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii. Wall Street podpořila nečekaně dobrá červnová čísla z trhu práce.

„To, co nás sem dostalo je odezva dat trhu práce naznačující ekonomické oživení,“ poznamenal hlavní investiční stratég Clarity Financial Lance Roberts. Otázkou je, zda jde o měsíční anomálii, nebo začátek oživení. Ale akcie reagují tímto způsobem, dodal.

„Po slabých číslech trhu práce z května panovaly velké obavy a velmi silná, opravdu silná čísla z června poskytla úlevu,“ uvedla Kate Warneová, investiční stratég firmy Edward Jones. Dodala, že zároveň to ale nejsou až tak dobrá čísla, aby přiměla Fed zvýšit úrokové sazby.

„Myslím, že se trh zaměřil na vnější události,“ dodal Bernie Williams, šéf investic USAA Investment Solutions. Spojené státy jsou podle něj stále bezpečným přístavem.

Dow Jones, který zahrnuje akcie 30 významných amerických podniků, si dnes připsal 1,40 procenta.  Dařilo se akciím firmy DuPont a Caterpillar.

Index S&P 500 vzrostl o 1,53 procenta, když k ziskům nejvíc přispěl materiální sektor. Index nahoru táhl zdravotnický sektor, nedařilo se naopak telekomunikacím. Technologický Nasdaq rostl o 1,64 procenta.

Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že ekonomika Spojených států vytvořila v červnu mimo zemědělství 287 tisíc pracovních míst, když analytici dle agentury Bloomberg očekávali v průměru 180 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti stoupla na 4,9 procenta z květnových 4,7 procenta, když analytici čekali růst jen na 4,8 procenta.

 

Newsletter