V 18:00 našeho času vystoupí na konferenci WSJ guvernér Fedu Powell. Trhy očekávají zejména komentáře k vývoji amerických dluhopisů. Podle nás, i vzhledem k blížícímu se zasedání Fedu, nezmíní Powell nic, co by ještě nezaznělo. Tedy: rostoucí delší výnosy Fed netrápí, naopak reflektují očekávanou ekonomickou obnovu.

Wall Street nakopl trh práce, ztráty po brexitu mizí

Americké akciové trhy dnes rostly a více než vymazaly ztráty, které způsobilo rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii. Wall Street podpořila nečekaně dobrá červnová čísla z trhu práce.

„To, co nás sem dostalo je odezva dat trhu práce naznačující ekonomické oživení,“ poznamenal hlavní investiční stratég Clarity Financial Lance Roberts. Otázkou je, zda jde o měsíční anomálii, nebo začátek oživení. Ale akcie reagují tímto způsobem, dodal.

„Po slabých číslech trhu práce z května panovaly velké obavy a velmi silná, opravdu silná čísla z června poskytla úlevu,“ uvedla Kate Warneová, investiční stratég firmy Edward Jones. Dodala, že zároveň to ale nejsou až tak dobrá čísla, aby přiměla Fed zvýšit úrokové sazby.

„Myslím, že se trh zaměřil na vnější události,“ dodal Bernie Williams, šéf investic USAA Investment Solutions. Spojené státy jsou podle něj stále bezpečným přístavem.

Dow Jones, který zahrnuje akcie 30 významných amerických podniků, si dnes připsal 1,40 procenta.  Dařilo se akciím firmy DuPont a Caterpillar.

Index S&P 500 vzrostl o 1,53 procenta, když k ziskům nejvíc přispěl materiální sektor. Index nahoru táhl zdravotnický sektor, nedařilo se naopak telekomunikacím. Technologický Nasdaq rostl o 1,64 procenta.

Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že ekonomika Spojených států vytvořila v červnu mimo zemědělství 287 tisíc pracovních míst, když analytici dle agentury Bloomberg očekávali v průměru 180 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti stoupla na 4,9 procenta z květnových 4,7 procenta, když analytici čekali růst jen na 4,8 procenta.

 

Newsletter