Výsledky evropských indexů PMI sice vykázaly pokles, zejména u služeb však byl ve většině případů oproti konsensu mírnější. Euro na data reagovalo posílením k 1,2180 EURUSD. Dolarový index smazal část ranních zisků. Obrat, spolu se silnějším eurem, podpořil měny regionu. Koruna se obchoduje kolem 26,10 za euro.

Wall Street navázala na silné zisky

Wall Street dnes uzavřela s mírnými zisky a zažívá nejlepší start do měsíce za více než tři roky. Před páteční zprávou o nezaměstnanosti v pozornosti investorů zůstává ropa a další data z ekonomiky.

Index S&P 500 zpevnil o 0,41 procenta na 1986,45 bodu. Sektor energetiky rostl o 2,44 procenta a v indexu S&P 500 se mu vedlo nejlépe, v těsném závěsu byly telekomunikace, které jsou nejvýše od srpna 2014.

Úzký index blue chips DJIA si připsal 0,20 procenta na 16 898, 70 bodu, když k ziskům přispěly hlavně akcie IBM. Dařilo se i akciím firem ExxonMobil a DuPont.

Technologický Nasdaq zakončil se ziskem 0,29 procenta na 4703,42 bodu.

Fed dnes zveřejnil Béžovou knihu. Ekonomická aktivita ve Spojených státech se v lednu a v únoru dle Fedu dál zvyšovala, v jednotlivých oblastech a sektorech se ale situace značně lišila. Spotřebitelské výdaje ve většině oblasti narůstaly. Aktivita ve zpracovatelském průmyslu stagnovala.

Trh dnes naladila optimisticky zpráva ADP, podle níž americký soukromý sektor vytvořil v únoru zhruba 214.000 pracovních míst, očekával se růst o 190 tisíc.

Dolar k euru dočasně posílil díky nejnovější statistice z domácího trhu práce, která podpořila očekávání ohledně dalšího zvyšování úroků v USA.

Co naznačila Béžová kniha Fedu?

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 2. březen 2016

Newsletter