Wall Street navázala na úspěšný týden

Americké akciové trhy navázaly na solidní zisky z minulého týdne a dnes dál zpevnily. Připsaly si zisky shodně kolem 1,5 procenta. Akciím pomohly rostoucí ceny ropy a stabilizace akciových trhů v Číně. Minulý týden byl pro Wall Street nejúspěšnější od počátku roku.

Index S&P 500 zpevnil o 1,45 procenta na 1945,50 bodu. Dařilo se akciím těžební společnosti Freeport-McMoRan a solidní zisky si připsal také výrobce hliníku Alcoa. Rostly ceny mědi a dalších cenných kovů. Železná ruda se dnes poprvé od loňského 27. října dostala nad 50 dolarů za tunu.

Dow Jones Industrial posílil o 1,39 procenta na 16 620,66 bodu. K ziskům nejvíce přispěly akcie firem United Technologies a UnitedHealth. Technologický index  Nasdaq si polepšil o 1,47 procenta a nyní se nachází na 4570,61 bodu.

Dolar dnes těžil ze silného růstu cen ropy, k němuž přispěla předpověď Mezinárodní agentury pro energii (IEA). Agentura se domnívá, že přechodně klesne produkce ropy v USA. Americká lehká ropa WTI na zprávu zareagovala růstem o více než sedm procent.

Euro k dolaru sestoupilo až na 1,1004 USD. To je nejnižší hodnota za poslední tři týdny.

Newsletter