Wall Street odstartovala výsledkovou sezonu v červeném

Americké akciové trhy v úvodu týdne oslabily, když investoři netrpělivě vyčkávali začátek výsledkové sezony. Z ekonomiky se dnes nedozvěděli žádná data, později v týdnu vyjdou čísla o vývoji amerického maloobchodu a inflace. Prezident Barack  Obama se dnes sešel s šéfkou americké centrální banky Fed Janet Yellenovou.

Index S&P 500 dnes odepsal 0,27 procenta, což odpovídá 2041,99 bodu. Za poklesem stál především sektor telekomunikací. Dow Jones ztratil 0,12 procenta na 17 556,41 bodu.  Dařilo se akciím Goldman Sachs, index dolů táhly naopak akcie firmy Nike.

Největší ztráty postihly technologický index Nasdaq Composite, který oslabil o 0,36 procenta a jeho závěrečná cena se zastavila na 4833,40 bodu.

Bílý dům dnes v tiskové zprávě informoval, že Obama je s prací Yellenové spokojený. Nelehkou a důležitou práci prý zvládá dobře, bavili se mimo jiné o ekonomice a reformě Wall Street. Tento týden vystoupí s projevy několik představitelů  Fedu.  Na nejbližším zasedání v dubnu je podle analytiků růst úroků nepravděpodobný, za nejbližší možný termín považují červen. Dolar dnes oslabil. Americká měna však smazala část svých ztrát vůči japonskému jenu kvůli varování Japonska, že by mohlo intervenovat na trhu, aby oslabilo jen.

Výsledkovou sezonu dnes po závěru obchodování odstartovala hliníkárenská firma Alcoa, která v letošním prvním čtvrtletí hospodařila s upraveným ziskem na akcii sedm centů, zatímco trh čekal zisk dva centy. Později v týdnu budou výsledky reportovat velké banky – JPMorgan Chase, Bank of America nebo Citigroup.

Newsletter