Wall Street opět trhala rekordy, pomohla data z ekonomiky

Americké akcie včera pokračovaly v dalším růstu a zavřely, již 28. seanci v letošním roce, na nových historických maximech. K růstu přispěla data o prodeji existujících domů a zlepšené prognózy zpracovatelského průmyslu v USA. S&P 500 vzrostl o 0,3 %, Dow +0,36 % a Nasdaq +0,12 %.

Silná trojice dat o blízkém vývoji americké ekonomiky umocnila pozitivní náladu na trzích, kterou navodil pozitivní vzkaz z trhu práce. Výrazný růst ukázal výhledový index aktivity mezi podniky v oblasti Filadelfie i celkový předstihový index vývoje americké ekonomiky, růstem překvapily také prodeje starších domů. 

Výhled americké ekonomiky, průmysl i reality posílají akciové indexy na maxima

Povzbudivé hospodářské zprávy poskytly růst americkým akciím, ačkoli na lepší data reagují někteří analytici zvýšenými obavami z brzkého zvyšování úrokových sazeb. Pozornost investorů se tak bude upírat na dnes zahájenou konferenci, na níž vystoupí guvernérka Fedu Janet Yellen.

Akcie společnosti Hewlet-Packard vzrostly o 5,35 % a Homel Food Corp +4,3 %. Tyto firmy si vedly v rámci indexu S&P 500 nejlépe.

Dařilo se ale i ovšem EBay +4,66 %, ten roste z důvodu spekulací, že vyčlení PayPal do samostatné divize.

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter