Wall Street padla, investory zklamaly prodeje aut

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy zahájily obchodování v novém měsíci i čtvrtletí poklesem. Investoři dnes vstřebávali klíčová ekonomická data a také čísla o prodeji aut, když předním americkým automobilkám v březnu převážně klesl prodej. Dařilo se jen automobilce General Motors, akcie firmy ale oslabily o 3,37 procenta. Akcie Fordu ztratily 1,72 procenta a akcie Fiat Chrysler spadly o 4,76 procenta.

„Prodeje aut byly pod očekáváním, i když během měsíce přišla řada pobídek. Zanedlouho se dočkáme omezování výroby,“ uvedla Michelle Krebsová, analytička Autotrader.com. Rostly ale akcie automobilky Tesla Motors, které se dokonce vyšplhaly na nový rekord. 

„Investoři dál vyhlížejí silná data z ekonomiky zatímco se snažíme méně spoléhat na vládu, zejména v době, kdy Fed utahuje měnovou politiku a Trumpova politika stále není vidět,“ uvedl Jack Ablin z BMO Private Bank.

Index Dow Jones začal druhé čtvrtletí poklesem o 0,06 procenta na 20 650,48 bodu. Širší index Standard & Poor‘s oslabil o 0,16 procenta na 2358,84 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 0,29 procenta na 5894,68 bodu.

Z ekonomiky přišla zpráva, že index ISM průmyslu klesl v březnu na 57,2 bodu v souladu s očekáváním. Výdaje na stavebnictví se v únoru zvýšily o 0,8 procenta a dostaly se tak na nejvyšší úrovně za téměř 11 let.

Wall Street se také připravovala na páteční setkání prezidenta Donalda Trumpa s jeho čínským protějškem. Měli by mimo jiné diskutovat o obchodu a KLDR. 

Newsletter