Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Wall Street přes debatou padá. Vyhraje Donald nebo Hillary?

Americké akciové trhy dnes výrazně oslabily, nedařilo se financím a sektoru zdravotnictví. Investoři netrpělivě vyhlíželi očekávaný střet mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem a také jednání OPEC. Ceny ropy dnes výrazně rostly.

Jestli bude prezidentská debata velkým vítězstvím pro Hillary, pak nikdo nebude sledovat další dvě debaty a trh se vrátí zpět do práce. Pokud to bude velké vítězství pro Donalda Trumpa, pak nikdo nebude sledovat další dvě debaty a všichni budou vyšilovat, poznamenal investiční ředitel Warren Financial Service Randy Warren.

„Investoři čekají na to, co se stane v prezidentské debatě,“ dodal Peter Cardillo, hlavní ekonom First Standard Financial. Trh zatím nebyl ovlivněn volbami, ale teď je to jinak.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes odepsal 0,91 procenta a uzavřel na 18.094,83 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,86 procenta na 2146,10 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,91 procenta na 5257,49 bodu.

Investoři se zaměřila také na neformální schůzku ropného kartelu OPEC v Alžírsku. Ceny ropy dnes výrazně rostly, americká lehká ropa WTI zpevnila o 3,26 procenta na téměř 46 dolarů za barel.

 

Newsletter