Evropské i americké výnosy rostou. Euro je proti dolaru ve ztrátě, obchoduje se pod 1,0900 EURUSD. Měny regionu jsou v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 24,80 za euro.

Wall Street umazává ztráty. Strach z vyšších sazeb polevil

Dnešní seance amerických akciových trhů smazala část ztrát z předchozích dní. Index S&P 500 vzrostl o 1,26 % na 2065,95 bodů, Dow Jones o 1,47 % na hodnoty 17895,2. Nejmenšího růstu dosáhl Nasdaq, který skončil na 4893,3 bodech, což je o 0,89 % více oproti předchozímu dni.

Celkový růst amerických akciových trhů se nesl v duchu úlevy z předešlých obav z brzkého navýšení úrokových sazeb. Tuto vidinu srazila data amerických maloobchodních tržeb, která ukázala meziměsíční pokles o 0,6 %, přičemž konsensus byl +0,3 %. Jedná se tak o již třetí pokles v řadě.

Svou roli hrály i pozitivní výsledky druhého kola bankovních stress testů, ve kterých zklamala pouze americká pobočka německé Deutsche Bank a španělské Santander. Na pomezí pak stojí Bank of America, které Fed doporučil pozdržení případného zvýšení dividend a zpětných odkupů až do doby, dokud nezlepší své modely zisků a ztrát společně s dalšími vnitřními procesy.Čas na to má do září.

Na růstu S&P 500 se nejvíce podílely finanční podniky, brzdou byla energetika. Dow Jones profitoval především z růstu akcií Disney, které za dnešek přidaly 4 %, největším propadákem pak byl Intel společně s Microsoftem.

Další data ukázala, že týdenní počet žádostí o dávky klesl na 289 tis. z předchozích 305 tis. a že bohatství domácností vzrostlo ke konci minulého roku na rekordních 83 bil. dolarů, přičemž největší podíl na konečném výsledku mají reality. Index cen dovozu za únor meziročně klesl o 9,4 %, index cen vývozu pak zaznamenal pokles o 5,9 %. Rozpočtový deficit USA v únoru -192 mld. USD, oček.-187 mld. USD

Dolar po včerejším 12letém maximu na páru s eurem lehce oslabil až na přibližnou úroveň 1,06 EUR/USD.

Vítězové a poražení druhého kola amerických stress testů

Newsletter