Wall Street vedly ropné tituly, polepšili si včerejší propadlíci

Americké akciové indexy v úterý výrazně vzrostly. Hlavní tahounem byly akcie z ropného sektoru. Spouštěčem růstu se staly informace z ropného kartelu OPEC, který velmi pravděpodobně na svém zasedání v listopadu rozhodne o omezení produkce pro rok 2015, spekuluje se o minus 500 tisících barelů denně.

Investoři zůstávají napjatí, ale v celkovém vyznění seance optimisticky naladění před výsledkem probíhajícího dvoudenního zasedání Fedu. Rizikem stále zůstává předčasné navýšení úrokových sazeb již v prvním čtvrtletí čtvrtletí 2015. Sentiment se ale obrací opačným směrem a podporou akciovému trhu byl text ve WSJ, hovořící ve prospěch toho, že Fed ve středu zachová umírněný tón ohledně zvyšování sazeb. Pokud by nicméně na sázku na dřívější růst sazeb došlo, mohla by být pro investory zajímavá investice na volatilitu, zajímavá může být investice do indexu TVIX nebo VXX, jedná se o ETF fondy, které jsou svou povahou odvozeninami od hlavního indexu volatility VIX.

Americké indexy vzrostly o 0,75 %, Dow 0,59 % a technologický Nasdaq si připsal 0,75 %.

Společnost Humana vzrostla o 3,69 % poté, co zdravotnická společnost spustila zpětný odkup akcií ve výši 2 miliard dolarů.

Včerejší ztráty si z části braly zpět tituly Facebook, Twitter, Google, stabilní byl Apple, propad korigovaly také akcie Tesla Motors.

Newsletter