Wall Street vstoupila do 4. čtvrtletí poklesem, padly reality

Poslední čtvrtletí letošního roku je tu a Wall Street do něj vstoupila poklesem. Investoři vstřebávali klíčová americká ekonomická data a nadále si bedlivě hlídali ceny ropy, které dnes obnovily růst. Nedařilo se hlavně sektoru realit.  

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes odepsal 0,30 procenta a uzavřel na 18.253,85 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,33 procenta na 2161,20 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,21 procenta na 5300,87 bodu.

„Myslím, že trh stále hledá inspiraci. Žádná z novinek, kterou jsem se dnes dozvěděli, nebyla nijak povzbuzující,“ míní hlavní investiční stratég ze společnosti Key Private Bank Bruce McCain. Dodal, že určitá korekce, vzhledem k vysokému ohodnocení, by neměla být překvapivá a pro trh by byla zdravá.

Investoři po celém světě se dnes dozvěděli, jak se daří průmyslu. Ve Spojených státech ISM index aktivity v průmyslu v září rostl na 51,5 bodu, když trh čekal jen 50,4 bodu.

Prodej aut ve Spojených státech v září klesl, a to navzdory slevám. „Údaje o prodeji aut nebyly skvělé,“ podotkl Chuck Self z iSectors. Také čísla ze zpracovatelského průmyslu zrovna nepotěšily, doplnil.

Newsletter