Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Wall Street vyletěla po holubičím komentáři z Fedu vzhůru

Americké akciové trhy dnes na rozdíl od Evropy a Asie výrazně rostly, když Wall Street nahoru poslal holubičí komentář z americké centrální banky. Guvernérka Fedu Lael Brainardová, která je hlasující členkou měnového výboru FOMC, ve svém projevu prohlásila, že i když hospodářský pokrok pokračuje, bylo by moudré, aby Fed měnovou politiku neměnil.  

„Brainardová vzkříšila některé z obav, proč by Fed neměl zvyšovat sazby,“ podotkl stratég trhu firmy Prudential Financial Quincy Krosby. „Myslím si, že si všichni trochu ulevili, protože holubičí úředník Fedu vystoupil a byl holubičí. Na trhu panuje všeobecná nervozita, navzdory tomu, co se dnes děje, o účinnosti politiky centrálních bank,“ uvedla Anna Rathburnová, šéfka výzkumu CBIZ Retirement Plan Services. Jednáním měnového výboru FOMC se koná 20 a 21. září.

Všechny tři hlavní indexy zahájily nový týden v červených číslech, ztráty ale brzy umazaly. Index S&P tak dnes vzrostl o 1,47 procenta na 2159,04 bodu. Dařilo se sektoru telekomunikací, který posílil o dvě procenta. Telekomunikace a utility krátce po otevření trhu zamířily do černých čísel, uvedl hlavní stratég firmy Boston Private Wealth Robert Pavlik, který dodal, že právě tyto dva sektory v pátek postihly největší ztráty.

Dow Jones zpevnil o 1,32 procenta na 18.325,07 bodu. Největší zisky zaznamenal technologický Nasdaq, který si připsal 1,68 procenta na  5211,89 bodu.

 

Newsletter