Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

Wall Street vyletěla po holubičím komentáři z Fedu vzhůru

Americké akciové trhy dnes na rozdíl od Evropy a Asie výrazně rostly, když Wall Street nahoru poslal holubičí komentář z americké centrální banky. Guvernérka Fedu Lael Brainardová, která je hlasující členkou měnového výboru FOMC, ve svém projevu prohlásila, že i když hospodářský pokrok pokračuje, bylo by moudré, aby Fed měnovou politiku neměnil.  

„Brainardová vzkříšila některé z obav, proč by Fed neměl zvyšovat sazby,“ podotkl stratég trhu firmy Prudential Financial Quincy Krosby. „Myslím si, že si všichni trochu ulevili, protože holubičí úředník Fedu vystoupil a byl holubičí. Na trhu panuje všeobecná nervozita, navzdory tomu, co se dnes děje, o účinnosti politiky centrálních bank,“ uvedla Anna Rathburnová, šéfka výzkumu CBIZ Retirement Plan Services. Jednáním měnového výboru FOMC se koná 20 a 21. září.

Všechny tři hlavní indexy zahájily nový týden v červených číslech, ztráty ale brzy umazaly. Index S&P tak dnes vzrostl o 1,47 procenta na 2159,04 bodu. Dařilo se sektoru telekomunikací, který posílil o dvě procenta. Telekomunikace a utility krátce po otevření trhu zamířily do černých čísel, uvedl hlavní stratég firmy Boston Private Wealth Robert Pavlik, který dodal, že právě tyto dva sektory v pátek postihly největší ztráty.

Dow Jones zpevnil o 1,32 procenta na 18.325,07 bodu. Největší zisky zaznamenal technologický Nasdaq, který si připsal 1,68 procenta na  5211,89 bodu.

 

Newsletter