Wall Street zakončila mírným poklesem. Ticho před bouří?

Americké akcie dnešní seanci zakončily mírným poklesem. Index S&P 500 klesl o 0,34 % na 2074,2 bodů, Dow Jones pak -0,71 % na 17 849 bodů. Jediný Nasdaq si připsal k dobru +0,16 %, což odpovídá 4937,4 bodům.

V případě S&P 500 se 9 z jeho 10 hlavních sektorů pohybovalo v červených číslech. Jedinou výjimkou byly technologie. Obdobně  na tom byl i Dow Jones. Ten hnaly výš hlavně akcie Boeingu a Coca-Coly, zatímco DuPont a Catterpillar jej srážely úspěšně zpět dolů. Technologický Nasdaq skončil jako jediný v zelené, čemuž vděčí akciím Applu, které dnes vzrostly o téměř 2 %.

Zveřejněna byla data zahájené výstavby, která v únoru kvůli špatnému počasí klesla o 17 % na 897 tisíc. Naopak počet vydaných stavebních povolení vzrostl o 3 % na 1,092 mil.

Americký dolar dnes opět lehce oslaboval. Eurodolar se dostal na úroveň 1,06 dolaru za euro.

Z výsledků je patrné, že trh napjatě očekává zítřejší tiskovou konferenci měnového výboru Federálního rezervního systému. Většina analytiků trpělivě vyčkává, zda Fed ze své rétoriky vyškrtne slovo „trpělivost“ a alespoň naznačí, kdy by tolik očekávané zvýšení krátkodobých sazeb mohlo konečně proběhnout.

Dojde Fedu „trpělivost“?

 

Newsletter