Wall Street zakončila se zisky: S&P 500 0,88 %, DJIA 0,66 %, Nasdaq 1,43 %

Americké akcie dnes posílily v čele s finančními a technologickými podniky. Akciový index S&P 500 zaznamenal nejvýraznější jednodenní nárůst za zhruba dva měsíce. Dolar se však propadl na roční minimum vůči euru.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,68 procenta a uzavřel na 21.454,61 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,88 procenta na 2440,69 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 1,43 procenta na 6234,41 bodu.

V úterý index S&P 500 utrpěl nejvýraznější pokles za zhruba šest týdnů. Náladu na akciovém trhu totiž podkopaly průtahy při schvalování reformy zdravotnictví v Senátu, které posílily pochyby ohledně schopnosti prezidenta Donalda Trumpa prosadit plány na investice do infrastruktury a na snížení daní.

Podle analytika Ricka Mecklera ze společnosti LibertyView Capital Management však nyní investoři možná přehodnocují svůj postoj k úternímu odkladu senátního hlasování o reformě zdravotnictví. Vzhůru dnes zamířily například akcie bankovních společností JPMorgan a Bank of America či technologické firmy Apple.

Na devizovém trhu se euro během dnešního obchodování vyšplhalo k dolaru až na roční maximum 1,1390 USD. Jednotná evropská měna totiž těží z vyhlídek na zpřísňování měnové politiky v Evropě.

V závěru obchodování v New Yorku si euro připisovalo zhruba 0,4 procenta na 1,1380 USD. V úterý jednotná evropská měna vůči dolaru posílila o 1,4 procenta, což představovalo její nejprudší jednodenní nárůst za poslední rok.

Newsletter