Wall Street zažila nejlepší týden od Trumpova triumfu

Závěr týdne přinesl další nová rekordní maxima na Wall Street, a byl to navíc nejlepší týden od triumfu Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Na trhu panuje optimismus nad fiskálními stimuly, deregulací určitých odvětví a snižováním firemních daní.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, poslední den v týdnu stoupl o 0,72 procenta na 19 756,85 bodu. Širší index S&P 500 rostl o 0,59 procenta na 2259,53 bodu a technologický index Nasdaq zpevnil o 0,50 procenta na 5544,50 bodu. Dařilo se akciím Apple, které přidaly 1,6 procenta.

Trumpův tým chystá reorganizaci energetické politiky USA

Indexy všech tří indexů neberou od Trumpova vítězství konce. Dow Jones má celkem 14 rekordů, zisky zaznamenal ve 20 z posledních 24 seancí. „Je to skvělá doba, každý se baví. Lidé by ale měli pamatovat na to, že býčí trh nekončí na pesimismu, končí v euforii. Radil bych proto lidem, aby nebyli příliš euforičtí,“ poznamenal Sean O´Hara, šéf Pacer Financial.

Firmy chtějí po Trumpovi, aby se vzdal přísné imigrační politiky

Z ekonomiky dnes přišla velmi pozitivní zpráva, index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v prosinci stoupl na 98 bodů. To bylo výrazně nad očekáváním trhu 94,5 bodu.

Indexy Russell 2000 a S&P Mid Cap 400 měsíc po prezidentských volbách dokonce celkem snadno překonaly Dow Jones, S&P i Nasdaq. Přidaly 16, respektive 12 procent.

 

Newsletter