Wall Street zisky neuhájila. Sunesis Pharma až -80 %

Americké akciové indexy se v úvodu týdne dostaly do záporných hodnot a odevzdaly zisky ze samého úvodu obchodování. Při absenci silných ekonomických zpráv se obchodníci spoléhali na odraz od technické úrovně a 50denní klouzavý průměr. Minulý týden se pohyboval index S&P 500 nad touto technickou úrovní, index DJIA dnes však odepsal 0,1 %, Nasdaq -0,47 % a SPX skončil slabší o 0,16 %.

Z akciových titulů zaznamenal výrazný nárůst Hewlett-Packard +4,74 %. Firma oznámila rozdělení do dvou samostatných společností – počítače a služby.

Hewlett-Packard potvrdil: Rozdělí se do dvou firem

Dařilo se i farmaceutické společnosti Becton, Dickinson +7,89 %, která dosáhla dohody o koupi CareFusion +22,92 % za 12,2 miliardy dolarů.

Naopak nedařilo se Sunesis Pharmaceuticals, která klesla v prvotní reakci až o 80 % po oznámení, že studie léčby rakoviny neplní své hlavní cíle v pozdní fázi testování.

Zdroje Bloomberg přišly s informací, že po dříve zkrachovalé snaze o spojení Glencore s BHP Billiton prvně jmenovaná firma nyní jedná s největším akcionářem Rio Tinto o propojení obou těžebních gigantů. 

Těžební megafúze. Glencore jedná o spojení s Rio Tinto

Newsletter