Wall Street zpevnila a přerušila tak pětidenní pokles

Americké akciové trhy dnes posílily a přerušily tak pětidenní pokles. Wall Street sice zahájila poklesem, ale obrat přišel, když se blížil závěr obchodování v Evropě. Investoři vyhodnocují, jaké důsledky bude mít vražda britské poslankyně Jo Coxové, která usilovala o setrvání Británie v Evropské unii.  

Dow Jonesův index posílil o 0,53 procenta a uzavřel na hodnotě 17.733,10 bodu. Dařilo se akciím společnosti Merck, ztráty naopak postihly firmu Nike. Širší index S&P 500 posílil o 0,31 procenta na 2077,99 bodu. Index nahoru táhly utility, jako jediný si pohoršil sektor energetiky. Index technologického trhu Nasdaq Composite přidal 0,21 procenta na 4844,92 bodu.

Tuší snad něco Fed? Do americké ekonomiky se blíží silná bouře

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že spotřebitelské ceny v květnu zpomalily růst na 0,2 procenta po zvýšení o 0,4 procenta dubnu. Data amerického ministerstva práce tak naznačila, že Fed by v letošním roce mohl přikročit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.

Investoři nadále sledují blížící se referendum ve Velké Británii. Jestliže se britští občané v nadcházejícím referendu rozhodnou pro brexit, mohlo by to poškodit světovou ekonomiku, varovala dnes Bank of England. Podle ní je také čím dál pravděpodobnější, že v případě brexitu bude dál klesat britská libra, možná i velmi výrazně.

Japonská centrální banka na svém dnešním zasedání nechala svou měnovou politiku bez změn. Jen v reakci prudce posílil a vzrostly tak spekulace, zda by centrální bankéři neměli intervenovat, aby zastavili posilování japonské měny. Vůči dolaru jen ráno zpevnil na nejsilnější úroveň od srpna 2014.

Newsletter