Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Wall Street zrudla, investoři se bojí voleb a čekají na Fed

Americké akciové trhy dnes oslabily. Indexy Dow Jones a S&P 500 se během obchodování dostaly pod psychologické úrovně, později ale ztráty korigovaly. Na Wall Street dál panovala nervozita kvůli zprávě, že se FBI začalo zabývat novými e-maily Hillary Clintonové z doby, kdy byla ministryní zahraničí. Investoři rovněž čekají na výsledky zasedání americké centrální banky (Fed).

Výsledky byly lepší, než se čekalo, což by typicky bylo katalyzátorem. Vše ale negoval humbuk na politické scéně. Pokud by prezidentské volby vyhrál Donald Trump, mohlo by nastat něco jako moment brexitu, uvedl hlavní investiční stratég firmy Baird Bruce Bittles.

Dow Jonesův index první den v měsíci odepsal 0,58 procenta na 18.037,10 bodu. Širší index Standard & Poor‘s klesl o 0,68 procenta na 2111,72 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite odepsal 0,69 procenta na 5135,58 bodu.

Investoři bedlivě sledují zasedání centrálních bankéřů Fedu, které začalo dnes a výsledky budou známy zítra v 19:00 SEČ. Všeobecně se očekává, že úroky zůstanou beze změny. Pravděpodobnost, že Fed zvýší sazby v prosinci, je ale víc než 70 procent.

Newsletter