Euro proti dolaru umazalo velkou část ranních ztrát. Obchoduje se kolem 1,2140 EURUSD. Eurová korekce proti dolaru lehce pomohla měnám regionu. Koruna se jako jediná posunula do zisku pod 26,10 za euro. Přispěl k tomu i komentář guvernéra ČNB ohledně výhledu sazeb.

Wall Street zrudla, kvůli Rusku a dle Trumpa slabému dolaru

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy dnes oslabily, když investoři dál vyhodnocují nejistou geopolitickou situaci. Ministr zahraničí Rex Tillerson úřadoval v Kremlu a prezident Donald Trump zase pro Wall Street Journal uvedl, že dolar je stále „příliš silný“. Dolarový index v reakci oslabil na měsíční minimum. Index VIX, nazývaný index strachu či indikátor paniky, byl na úrovni kolem 15,7 bodu.

Dow Jonesův index dnes klesl o 0,29 procenta na 20 591,86 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 oslabil o 0,38 procenta na 2344,93 bodu a index technologického trhu Nasdaq uzavřel na 5836,16 bodu se ztrátou 0,52 procenta.

Dolarový index ke koši šesti měn klesl v závěru 0,3 procenta na 100,72 bodu.

„Americko-ruské vztahy jsou na nízké úrovni, doprovází je nedůvěřivost,“ řekl Tillerson po dnešním jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Trump nevyloučil útoky proti Sýrii, pokud tamní vláda bude pokračovat v používání chemických zbraní. Trump nařídil v pátek ostřelování letecké základny, z níž podle Washingtonu v úterý startovala syrská vládní letadla s chemickými zbraněmi. Mezitím se k Severní Koreji přibližuje americká letadlová loď s doprovodem a severokorejská média pohrozila „v případě americké provokace“ jaderným útokem na USA.

Investoři se v této situaci od rizikových aktiv, jakou jsou akcie, uchylují do „bezpečných přístavů“. Na maximum od listopadu tak vzrostla cena zlata a stouply i ceny amerických a německých vládních dluhopisů, jimž tak klesly výnosy.

Newsletter