Wall Street zrudla, úřaduje levná ropa

Americké akciové trhy dnes rekordy neposunuly a zamířily do červených čísel. Investoři vstřebávali klesající ceny ropy a výsledky maloobchodních firem. Nedařilo se tak především sektoru energetiky, který ztratil 1,5 procenta.

„Investoři v tomto okamžiku hledají důvod k prodeji, a nemohou jej najít,“ uvedl generální ředitel firmy Sarhan Capital Adam Sarhan. „Myslím, že trh je obecně spokojený, takže každá malá zpráva pohne trhem na jednu či druhou stranu,“ dodal stratég MV Financial Arian Vojdani. Loni to podle něj bylo podobné. Objemy byly nízké, trh usnul na vavřínech a pak přišla velké novinka z Číny.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes odepsal 0,20 procenta a uzavřel na 18 496,55 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,29 procenta na 2175,49 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,40 procenta na 5204,58 bodu.

Futures kontrakty na ropu klesly o 2,5 procenta poté, co EIA oznámila, že zásoby ropy se v uplynulém týdnu zvýšily o 1,1 milionu barelů.

„Levná ropa motivuje rafinerie ke zvýšení produkce, což zvyšuje přebytky na trhu,“ konstatoval kartel OPEC. Zdroje ze Saúdské Arábie agentuře Reuters už dříve řekly, že těžba tam reaguje právě na zvýšenou letní poptávku rafinerií. 

Ještě před otevřením trhu své čtvrtletní výsledky oznámila firma Michael Kors. Výsledky překonaly očekávání, akcie ale ztratily 2,5 procenta. Naopak akcie firmy Ralph Lauren přidaly devět procent poté, co firma reportovala nad očekávání dobrý zisk.  

 

Newsletter