Warren Buffett plánuje další akvizici. Kdo bude jeho příštím terčem?

Vše nasvědčuje tomu, že po akvizici jednoho z největších výrobců kečupů H.J. Heinz v minulém roce se 83letý předseda Berkshire Hathaway znovu připravuje na velký obchod. V dopise napsaném 3. května akcionářům firmy podotýká, že jeho holdingová společnost disponuje hotovostí větší než 49 miliard dolarů a poohlíží se po novém cíli k akvizici. Potravinářské společnosti Kellogg, Kraft Foods Group a General Mills by se mohly stát, podle informací nashromážděných agenturou Bloomberg, potenciálními oběťmi Buffetovy akviziční strategie.

Podle Jeffa Matthewse, autora několika knih o Berskhire Hathaway, by při financování kombinací hotovosti a úvěru mohla celková hodnota akvizice přesáhnout až 50 miliard USD. To by překonalo Buffetův dosavadní rekord 34,5 miliardy USD z roku 2010, které použil k akvizici Burlington Northern Santa Fe.

Možnosti vysoké hodnoty akvizice také nahrává fakt o spojení Buffetovy Berkshire s partnerskou firmou 3G, známou svou dovedností kupovat firmy a následně je výhodně restrukturalizovat.

Newsletter