Wells Fargo udržela zisk přes propad hypoték

Další z velkých amerických jmen Wells Fargo meziročně zvýšila zisk o 3 procenta při dalším propadu hypotečního byznysu. Akcie v premarketu amerického obchodování reagují poklesem do jednoho procenta.

Wells Fargo zvýšila čistý zisk meziročně na 5,73 miliardy dolarů či 1,02 dolaru na akcii z 5,58 miliardy dolarů či 0,99 dolaru na akcii před rokem. S tím, jak na americkém realitním trhu utlumuje boom refinancování hypoték, který hnal nahoru výsledky Wells Fargo v předchozích letech, ochabují také výsledky banky. Dlouhodobě u nuly nastavené úrokové sazby Fedu zase ovlivňují úrokovou marži, která je za Wells Fargo nejníže za poslední dvě dekády.

Podle dat, sesbíraných agenturou Bloomberg, dosahuje podíl Wells Fargo na realitních úvěrech na pořízení vlastního bydlení nad 16 procent. Prognóza americké Asociace hypotečních bankéřů pracuje s tím, že ač refinancování bude ochabovat, objem hypoték na nově pořizované domy do 3Q příštího roku naroste na 195 miliard dolarů ze 115 miliard dolarů po letošním 3Q.

Newsletter