Z české kotliny na Havaj. Na Fundlift míří americká univerzita LIGS

LIGS University je online americká univerzita sídlící ve státě Havaj, která nabízí širokou škálu online magisterských a doktorských programů z různých obchodních specializací. Původně malá česká firma, která přerostla hranice Evropy a aktuálně registruje přes 550 aktivních studentů z 54 zemí světa, právě spustila investiční kampaň na platformě Fundlift. Poptává čtyři miliony korun prostřednictvím emise čtyřletých dluhopisů s roční úrokovou sazbou osm procent.

LIGS s.r.o. vznikla v roce 2006 jako česká organizace s cílem stát se kvalitním a inovativním vzdělávacím institutem, který bude realizovat přínosné a zajímavé MBA programy pro časově zaneprázdněné manažery. Hlavní cíl byl kladen na sdílení zkušeností, nové poznatky, vědomosti a praktické zaměření všech povinných případových studií a dalších výstupů okamžitě využitelných v praktickém životě. Během několika let se z této malé české vzdělávací společnosti stala mezinárodní americká LIGS University regulována zákony státu Havaj a USA s více než 550 aktivními studenty z 54 zemí a s podporou více než 100 lektorů z 12 zemí světa.

LIGS nabízí širokou škálu magisterských a doktorských programů z oblasti marketingu, financí, managementu, HR a jiných obchodních specializací, které jsou dostupné v českém, slovenském, anglickém a španělském jazyce. Pyšnit se může také mnoha oceněními, posledním z nich je letošní umístění doktorského programu DBA (Doctor of Business Administration) na 11. místě ve výběru nejlepších online DBA programů v USA v rámci hodnocení The Top Business Schools and Degrees.

Za celým nápadem stojí jediný vlastník české i americké firmy a zároveň současný prezident univerzity Pavel Makovský. „Jsem rád, že se nám podařilo uskutečnit smělý plán vybudovat kvalitní a inovativní vzdělávací institut pomáhající všem, kteří na sobě chtějí pracovat a zdokonalovat se. Vyrostli jsme v řádnou americkou univerzitu se správní radou slouženou z profesionálů z USA i Evropy, kteří působí či působili na jiných skvělých univerzitách, například v Texasu či Kalifornii,“ říká Pavel Makovský.

LIGS University je držitelem mezinárodní akreditace Accreditation Service for International Schools, Colleges and Universities – „ASIC Premier University“, dosud však nedrží žádnou oficiální akreditaci uznávanou americkým ministerstvem školství. LIGS podléhá regulaci státu Havaj, může tedy bezproblémově působit na americkém trhu a vydávat americké univerzitní diplomy. Nicméně zisk akreditace od organizace uznávané americkým ministerstvem školství značně zvyšuje celosvětovou atraktivnost nabízených programů, a tak se univerzita rozhodla o jednu z takových akreditací zažádat.

Po úspěšném splnění náročných podmínek ze strany americké akreditační asociace WASC (uznávané americkým ministerstvem školství) byla LIGS University přijata do akreditačního procesu a byl jí přidělen status „Eligibility“ (způsobilosti). LIGS dále pokračuje v procesu akreditace a právě na jeho dokončení poptává financování prostřednictvím kampaně na Fundliftu. Od získání akreditace si společnost slibuje především dosažení větší atraktivity pro studenty a možnost expanze na další zahraniční trhy, například do Číny. Některé finanční prostředky proto hodlá již nyní investovat také do rozšiřování programů o další jazykové mutace (prvořadě portugalštinu a čínštinu) a zřízení nového centra 24hodinové studentské podpory.

 

Newsletter