Začíná mizerná sezona amerických bank?

Někteří analytici už nyní předpovídají mizerné výsledky amerických bank za celý rok 2016. A to je teprve začátek dubna, kdy banky začnou oznamovat hospodářské výsledky za letošní první čtvrtletí. Analytici upozorňují na to, že banky zažívají nejhorší start do nového roku od finanční krize v letech 2007-2008. Jejich výsledky budou dle odhadů špatné.

Šest největších amerických bank podle predikcí analytiků vykáže pokles zisku v průměru o 20 procent. Některé bankovní domy, včetně Goldman Sachs, by mohly dokonce ohlásit nejhorší výsledky za více než deset let, informovala agentura Reuters.

První možnost zhodnotit aktuální čísla budou mít analytici již zítra, kdy čísla oznámí největší americká banka JPMorgan Chase. Ve čtvrtek ji budou následovat Bank of America a Wells Fargo a v pátek bude hospodářské výsledky za první čtvrtletí reportovat Citigroup. Na počátku příštího týdne pak výsledky za první tři měsíce roku zveřejní banky Morgan Stanley a Goldman Sachs.

 

 

Banky se v posledních letech snaží generovat větší tržby, zároveň se ale musí přizpůsobit novým předpisům, které výrazně navýšily náklady na jejich podnikání.

Finanční ředitel Citigroup John Gerspach očekává mezičtvrtletní pokles tržeb kolem 15 procent. Daniel Pinto z JPMorgan Chase počítá s čtvrtinovým poklesem investičního bankovnictví. Další manažeři varovali před poklesem kvality úvěrů v odvětví energetiky. 

Lze zachránit americkou ekonomiku?

Analytici snižovali odhady výsledků bankovních domů během posledního měsíce, reagovali tak na rostoucí podnikatelské tlaky. Nyní očekávají, že JPMorgan oznámí upravený zisk na 1,30 USD na akcii, Bank of America vydělá 24 centů na akcii, Wells Fargo bude mít zisk 99 centů na akcii, Citigroup 1,11 dolaru na akcii a Morgan Stanley oznámí zisk 63 centů na akcii. Banka Goldman Sachs by měla reportovat zisk tři dolaru za akcii. To by byl nejnižší zisk v prvním čtvrtletí od finanční krize.

Newsletter