Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Zisk Monety ve čtvrtletí klesl o 8,8 % na miliardu korun

AKTUALIZOVÁNO – Zisk tuzemské Moneta Money Bank v letošním první čtvrtletí meziročně klesl o 8,8 procenta na 1,08 miliardy korun. Čisté provozní výnosy dosáhly 2,77 miliardy korun, ve stejném období loňského roku to bylo 3,05 miliardy korun. Akcie banky v úvodu obchodování reagovaly růstem o 1,44 procenta na více než 74 korun na akcii.

Čistý úrokový výnos klesl meziročně o osm procent na 2,18 miliardy korun. „Vzhledem k nedávnému uvedení akcií na burzu není k dispozici tržní konsensus kvartálních výsledků, a proto je těžké odhadnout reakci ceny akcií. Celkově ale výsledky nevybočily z trendů, o kterých se mluvilo během IPO,“ uvedl analytik Komerční banky Josef Němý.

Úvěry klientům za první tři měsíce letoška klesly na 107,7 miliardy korun ze 108,4 miliardy ke konci loňského roku. Vklady klientů dál rostly, když ke konci března stouply na 111 miliard korun proti 108,7 miliardy na konci loňska.

Akcie Moneta Money Bank se od úterka oficiálně obchodují na pražské burze. Banka nabídla celkem 260,61 milionu kmenových akcií společnosti na hlavním trhu pražské burzy za 68 Kč za kus. Na akciovém trhu nabízí 51 procent akcií firmy s tím, že k prodeji nebudou nabízeny žádné nově vydané akcie. Určená cena ohodnocuje banku na 34,748 miliardy Kč.

„Chceme se stát primární bankou pro financování malých podniků, svobodných povolání. Z hlediska dividendové politiky budeme velmi předvídatelní. Letošek bude relativně složitý kvůli odpojení od GE, v roce 2017 ale naši akcionáři budou velmi spokojeni,“ řekl serveru Roklen24 při vstupu banky Moneta na pražskou burzu šéf banky Tomáš Spurný.

 

 

Moneta je v ČR šestou největší banko, má milion klientů. Ve zhruba 230 pobočkách zaměstnává víc než 3000 lidí. Banku, která se do konce dubna jmenovala GE Money Bank, vlastní společnost GE Capital International Holdings Limited.

Newsletter