Živo na pražské burze: KB bestsellerem, Pegas v rodině MSCI

Solidní objem na burze v Praze, který dnes dosáhl nadprůměrných 1,3 miliardy korun, a slušná dynamika na trhu jsou dvě zásadní témata dnešního posledního dne prázdnin. Důvodem byl jednak poslední den měsíce srpna, kdy několik fondů upravovalo ceny v portfoliích, a zejména rebalance indexu MSCI. Vstup Pegasu do této skupiny vyvolených byl poněkud zastíněn aktivitou na dvou hlavních titulech, a to Komerční bance a ČEZu.

Akcie Komerční banky byly nejvíce obchodovány a na tomto titulu byl nákupní moment vidět nejvíce. Akcie přidala 2,16 % na solidním objemu a v týdenním vyjádření si užila kolísavost v rozpětí 10 %, ačkoli před týdnem by si na takový pohyb vsadil málokdo. Akcie ČEZu naopak měla problém s hladinou 555 Kč a jakýkoliv pohyb k této úrovni byl prodáván. Závěrečná aukce byla ve znamení odlivu peněz a akcie končí -0,4 %.

Pegas utrpěl klasický syndrom vstupu či výstupu do indexu MSCI a v tomto případě končil spíše na slabší notě. Objem dle očekávání byl rekordní přes 300 tisíc kusů a akcie odepisuje 1,08 %. Výsledný obrázek závěrečné aukce vyzněl ve slabším tónu a na trhu byla vidět ochota „prodat do síly“. Zda se dočkáme typického maxima při vstupu do indexu, se ukáže, ale zatím tomu vše nasvědčuje.

Newsletter