Zkáza Twitteru: Ostatní sociální aplikace ho válcují

I navzdory velké podpoře amerického prezidenta Donalda Trumpa, který Twitter povýšil na nezbytný prostředek komunikace s národem, se zdá, že konkurence utíká modrému ptákovi stále dál a dál. V porovnání s ostatními známými aplikacemi sociálních sítí přibylo Twitteru v posledních letech nápadně méně aktivních uživatelů.

Za poslední dva roky si Twitter připsal 31 milionů měsíčních aktivních uživatelů. To vypadá jako úctyhodné číslo, ovšem jen do té doby, než se podíváme na jeho nejúspěšnější konkurenty. WhatsApp a Messenger si za stejné období získaly srdce půl miliardy uživatelů. Za nimi následuje Facebook, který během posledních dvou let získal 467 milionů měsíčních aktivních uživatelů. Úspěšnější než Twitter byl i Instagram a také Snapchat, jehož autor – firma Snap Inc. – nedávno vstoupila na burzu.

Twitter v USA: Trump, WikiLeaks,“fake news“ a co dál…?

Graf, který vytvořil Business Insider za použití dat Statista, ukazuje jak se nejznámějším aplikacím sociálních sítí dařilo rozšiřovat uživatelskou základnu mezi 4. čtvrtletím roku 2014 a 4. čtvrtletím roku 2016. Graf zohledňuje měsíční aktivní uživatele, pouze u Snapchatu, který tato data nereportuje, je uveden počet denních aktivních uživatelů.

Akcie Twitteru reagují na kvartální výsledky pádem o téměř 10 %

Newsletter