Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Změní letos Twitter svou tvář?

Přijde Twitter ještě letos s novým designem domovské stránky? Vše tomu nasvědčuje. Na spadnutí jsou ale i další změny. Internetový portál TechCrunch zveřejnil rozhovor s viceprezidenty Twitteru pro produkt Kevinem Weilem a pro technickou podporu Alexem Roetterem na téma změn pro rok 2015. A jejich odpovědi naznačují, že změna designu domovské stránky je na spadnutí.

Už v loňském roce se generální ředitel firmy Dick Costolo nechal slyšet, že Twitter potřebuje designovou změnu. Chtěl jej udělat uživatelsky příjemnější, zejména pak pro nové uživatele. Některá drobná vylepšení již provedena byla a vycházela z vlastní zkušenosti Twitteru. Zvláštní pozornost firma věnovala snadnějšímu nalezení zajímavých lidí k „následování“ novými uživateli. Avšak velká změna, kterou na roční bázi provádí například Facebook, zatím neproběhla.

Sociální sítě bodují. Twitter i LinkedIn hravě nad odhady

Akcie Twitteru +16 %. Firma se brání „spojení“ s Googlem

Twitter chystá novou, přepracovanou domovskou stránku, která bude mít „mřížový“ vzhled. Momentálně tvoří homepage Twitteru jednoduchá časová osa činností, ale ta se podle TechCrunch změní. Navrhovaný design homepage umožní uživatelům třídit aktivity do mřížky, která by měla vytvořit prostor pro videa a fotografie – oblast, na kterou Twitter klade důraz.

Server TechCrunch také poznamenává, že Twitter se nezastaví jen u nové domovské stránky. „Neustále se pracuje jak na vizuální změně, tak na změně způsobu, jak funguje, a to zejména v roce 2015,“ poznamenal sever.

Nástěnka obrázků za 11 mld. dolarů? Pinterest shání další peníze

Jak Harvard efektivně využívá sociální sítě

Newsletter