Zuckerberg vyráží do boje. Trumpismus musí pryč!

Šéf a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg včera na své FB stránce zveřejnil obsáhlé prohlášení, které se týkalo světové politické a kulturní situace. Hlavním tématem bylo varování proti zvyšujícímu se izolacionismu a restrikcím vůči jiným etnikům a náboženstvím. Zuckerberg uvedl, že svět stojí na pomyslné křižovatce.

Zuckerberg uvedl, že v začátcích Facebooku v roce 2004 byla situace v rámci networkingu mnohem příznivější než v současnosti. V uplynulých letech se prosazování globální komunity prý stalo spíše kontroverzním politickým tématem.

„Svět stojí na křižovatce. Otázkou je, jestli se vydáme cestou globální a propojené komunity, nebo naopak cestou izolace, což by bylo krokem zpět,“ uvedl Mark Zuckerberg ve svém prohlášení. „Nejlepším řešením by mohlo být poznávání jeden druhého jako osobnosti, ne jako osoby reprezentující názory. Tomuto způsobu poznání může pomoci i Facebook,“ dodal.

Spiknutí proti Trumpovi: Američtí CEO se postavili za imigranty

Facebook i další technologické firmy se od Trumpovy aféry silně vymezují vůči izolačním restrikcím. Silicon Valley se bojí, že restrikce a izolační trend bude mít fatální dopad na rozvoj jejich byznysu.

Dalším tématem, kterého se Zuckerberg ve svém dopise dotkl, byly informace. Mladý miliardář bere jako odpovědnost Facebooku celosvětově sdružovat lidi, ale také jim poskytnout možnost žít v prostředí pravdy. Navázal tak na nešvar, konkrétně na kritiku z roku 2016, kdy byl FB obviněn ze zveřejňování nepravdivých informací.

Záchod? Mnohem důležitější vynález než Facebook

„Budeme se méně soustředit na odstraňování informací, ovšem více na frekventovanější zobrazování těch ověřených. Softwarové kontroly budou zdokonaleny a budou se lépe soustředit na přesnost jednotlivých příspěvků,“ uvedl na toto téma Zuckerberg.

Newsletter