Budinský o Číně, Fedu, ECB i hrozbách pro Evropu

19:12 18. února 2016

Jak vážný je vývoj v Číně? V co vyústí počínání Fedu a Evropské centrální banky? Jak se se svými problémy včetně imigrace popere Evropa? A co vše ohrožuje Evropu i nás? Jaké další údery mohou přijít? Témata, která bude na Fóru MF Dnes 25. února na Vysoké škole finanční a správní komentovat i hlavní ekonom Roklen Lukáš Kovanda, pro Roklen24 rozebírá ekonom a prorektor Vysoké školy finanční a správní, Petr Budinský. 

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Mark Mobius: Brexit, ve který nevěřím, by Česko posílil

19:28 16. června 2016

Fundamenty Česka jsou nyní velmi dobré: růst solidní, inflace nízká, plná zaměstnanost. Podmínky, které jsou zázemím pro lepší výkon akciového trhu. Věřím, že obchodní provázanost s Německem staví Česko do silné pozice pro případ Brexitu, uvedl v rozhovoru pro Roklen24 na konferenci CONSEQ a Franklin Mark Mobius, guru rozvíjejících se trhů a předseda Templeton Emerging Markets Group. Věřím v odmítnutí Brexitu, říká Mobius. Kde vidí příležitosti a hrozby? Co jsou zlomová témata roku 2016? 

Petr Robejšek: Konec hotovosti? Cesta do otroctví

21:46 12. června 2016

Možná exces internetového věku, ale vážná úvaha o tomto způsobu transakcí i útočiště před snahou vlád, zbavit nás našeho vlastnictví, řekl pro Roklen24 politolog a zakladatel Institutu 2080 Petr Robejšek v Paralelní Polis k bitcoinu, FinTech, penězům i politice centrálních bank. Nechat si vzít hotovost je cestou do otroctví, politika ECB politikou a chování Draghiho nejméně z poloviny politikou diktováno. EET? Kontrolní hlášení? 

Řežábek: Nastavili jsme netržní systém a řešíme minulou válku

17:48 8. června 2016

Nastavili jsme netržní systém, který měl nejprve trvat velmi krátce. Dlouhodobě má obrovsky deformující dopad na ekonomiku. Tlumí inovace, modernizace, největší problém ale je penzijních fondech a pojišťovnách a cestě ukončení intervencí. Každá z nich má velká rizika a potenciál pro spekulativní kapitál, říká člen bankovní rady Pavel Řežábek pro Roklen24 v Paralelní Polis. Co řekl před diskusí Roklen College o bitcoinu a FinTech?

Další videa


Anketa brexit: Unie je zlo. Očekávám tendence k czexitu

14:42 27. června 2016

Myslím si, že směrem z Východu se k nám i na Západ šíří šílená pandemie dementózy, která bohužel způsobuje rozhodnutí jako brexit. Myslím si, že rozhodnutí brexitu je velmi správné a že je to pozitivní krok směrem k demokratickému světu. Mně je to upřímně jedno, každá země má právo na svůj názor. Takto hodnotí brexit náhodně vybraní lidé v centru Prahy. Podívejte se, jak silný vliv respondenti odhadují, že bude mít brexit na Českou republiku.

RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza

13:57 27. června 2016

Co se dělo uplynulý týden na měnových trzích? Co s vědomím britského rozhodnutí směrem Brexitu na trzích očekáváme v průběhu tohoto týdne? „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Vít Beneš: EU je pro Brity moloch, který vedou oligarchové a banksteři

12:42 26. června 2016

EU dlouho britský politický diskurz prezentoval jako socialistický moloch. Británie se ale posunula doleva a dnes je EU viněna, že je neoliberální moloch, kterému vládnou velké korporace, velké banky, oligarchové a banksteři. Konzervativci vytýkají dokonce, že nemohou intervenovat do ekonomiky, zachraňovat firmy. Nigel Farage? Vyrostl přece na evropském parlamentu, říká k Brexitu pro Roklen24 Vít Beneš, analytik Ústavu mezinárodních vztahů. Kdo bude novým britským premiérem?  

Ivan Gabal po Brexitu: Brali jsme a vnášeli odpor a odmítání

11:31 25. června 2016

Common law versus evropské právo, oslabení středních a zmohutnění nejnižších sociálních vrstev, zásadní role bulváru. Důvody Brexitu podle sociologa a poslance Ivana Gabala. Pokud nás v Evropě omrzela prosperita, měla by zajímat bezpečnost, varuje a k Česku říká: V poslední době jsme brali ale vnášeli nesouhlas, odpor a odmítání. Evropu čeká debata o tužším sjednocení nebo větší variabilitě. Nás rozmyslet si, co chceme vložit a umět říci, čím jsme už přispěli. Čím?

Kovanda: Když politici nepřesvědčí trhy, padnou další Lehmani

19:18 24. června 2016

Poslední kapkou k brexitu byla imigrační krize, tu vnímají Britové velmi citlivě. Nyní částečně sklízíme i za řeckou krizi. To jsou slova hlavního ekonoma Roklen Lukáše Kovandy k brexitu. Co nyní očekávat na trzích? Doporučení Lukáše Kovandy ke spekulacím na měny a výhled na Evropskou unii bez Británie sledujte v krátkém zhodnocení současného situace.

Reakce na britské referendum: Podle Kruliše je výsledek zdrcující

09:58 24. června 2016

Výsledek britského referenda je zdrcující, musí být reflektován, říká ve video rozhovoru pro Roklen24 analytik Výzkumného centra AMO Kryštof Kruliš. Podle místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové je to velmi špatná zpráva, může ohrozit bezpečnost. Síla přání ale není to, co rozhoduje, dodal výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty Radko Hokovský.

Exvelvyslanec Žantovský: Brexit posune Česko blíže Rusku

12:14 22. června 2016

Vliv známých osobností na výsledek britského referenda nebude zásadní. Pro setrvání budou spíše vzdělanější a mladší lidé žijící ve městech, zatímco méně vzdělaní, méně kvalifikovaní, venkovští voliči se přikloní k brexitu. Co bude následovat v případě, že Británie v EU zůstane? V jakém stavu je Evropská unie a co by bylo třeba změnit? A jaký bude vliv brexitu na Česko? Pro Roklen24 komentuje bývalý velvyslanec v Londýně, Michael Žantovský.

Tomský k zákulisí brexitu: Každá moc potřebuje pohádku

18:40 21. června 2016

Největší euroskeptici jsou Češi, do ničeho ale nepůjdou, budou sedět za bukem a čekat, jak to dopadne – jak už je v moderních dějinách zvykem. Bývalý vysocí státní úředníci mají v Bruselu trafiky. Politici jsou pak korumpovaní vysokými platy a napříč politickým spektrem proevropští. Zákulisí britského referenda komentuje euroskeptik  Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. Proč je podle něho myšlenka sjednocené Evropy přežilá? Kdy se Unie rozpadne?

RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza

18:30 20. června 2016

Co se dělo uplynulý týden na měnových trzích? A co na trzích očekáváme v průběhu tohoto týdne? „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

ANKETA brexit a czexit: Jsou Česi euroskeptici?

12:55 20. června 2016

Při tom, co se v Evropě děje, by měla Británie EU opustit. Brexit je věcí Británie. Británie je jiná, do Unie nepatří. Ptali jsme se lidí v okolí Václavského náměstí: jak podle nich dopadne britské referendum o vystoupení Velké Británie z Evropské unie? Podívejte se, co dalšího náhodně oslovení lidé ale i zaměstnanci Roklenu uváděli jako důvody pro a proti brexitu? A jak by hlasovali v případně tzv. czexitu, tedy vystoupení České republiky z EU.

Kanoista Fuksa: Největší šanci v Riu mám na kilometru

11:47 19. června 2016

Největší šanci na olympiádě v Rio de Janeiru mám na kilometru, na posledních dvou mistrovstvích světa jsem na této trati skončil druhý. V závodě na 200 metrů se může stát cokoliv. Ve videorozhovoru pro Roklen24 to řekl rychlostní kanoista Martin Fuksa. Chcete vědět, jaký je jeho roční rozpočet, kolik stojí trenér, loď a jak se na hlavní událost sezony připravoval? A kdo bude na kilometrové trati jeho největší soupeř?

Mark Mobius v Praze: o výhledu pro trhy i Česku

09:54 18. června 2016

Jak se bude dařit rozvíjejících se trhům? Jak vypadaly před 25 lety a dnes? Kde vidí guru emerging markets největší příležitosti? Co si myslí o investicích v Česku? Jaký je jeho globální výhled pro měny? Jak se dívá na rozmach technologií? Brexit? Co předpovídá komoditním trhům? Mark Mobius byl hlavním hostem konference CONSEQ a Franklin. Na Roklen24 po videorozhovoru a jeho přepisu přinášíme celý záznam vystoupení.

Všechna videa

comments powered by Disqus