Co čekat od komunálních voleb?

Ze spojení slov ekonomie a politika může vyplynout jednak vědní obor politická ekonomie (political economy) nebo, i když ne v češtině, hospodářská politika (economic policy). Není sporu, že oba obory jsou plné důležitých otázek a zajímavých poznatků. S tím, jak se blíží komunální volby, je však vhodný prostor věnovat se (nové) politické ekonomii, tedy oboru, který dnes studuje vliv fungování politiky na tvorbu hospodářské politiky.

Macho nebo babyface? Vědci odhalili, jak vypadá úspěšný CEO

Ať už se nám to libí nebo ne, náš vzhled je významnou součástí toho, jak nás ostatní lidé vnímají a posuzují. To, jak vypadáme, tak přirozeně ovlivní i to, jak na nás druzí nejen nahlížejí, ale i jak se k nám chovají a jaké místo ve společnosti tedy zaujmeme. A stejně jako to platí v osobním životě, platí to i ve velkém byznysu. Ostatně manažer ve vytahaných džínách a tričku a manažer ve vyžehleném obleku působí nejen na klienty diametrálně odlišně.

Trumpovo zklamání. Líbil by se mu Fed „levných peněz“

Co má společného prezident Trump s prezidentem Erdoganem? Oba dva tíhnou k politice levných peněz. Zatímco v případě tureckého státníka se jeho snaha udržet sazby na minimálně současných úrovních – ať už se turecká centrální banka ohání slovy o své nezávislosti, jak chce –  v případě USA je trend jasně daný. A Trumpovi se to evidentně nelíbí.

Hackeři mají novou příležitost. Pomocí faxu

Přestože se jedná o zastaralou technologii, na světě stále funguje, dle odhadů, 46 milionů faxových zařízení. Velká část z tohoto množství má natolik starý software, že je lehkým terčem pro únik citlivých dat z firmy. Hacknutí tiskárny, kde je přítomný i fax, tak může být pro hackery lehčí, než se může zdát.

Proč na tom Facebook není tak zle, jak to vypadá

Největší sociální síť světa zažívá bezpochyby těžký rok. Když společnost Facebook 25. července zveřejnila výsledky za druhé čtvrtletí, vyšlo najevo, že prochází nejnižším tempem růstu za svou historii. Trhy reagovaly prakticky okamžitě a akcie Facebooku odepsaly asi 20 procent.

Váhavost centrálních bankéřů nás stála jmění

Centrální bankéři v největších ekonomikách světa jsou váhavými střelci. Jejich příliš opatrné chování od roku 2008 stálo nejdůležitější hospodářství světa víc než krize po pádu Lehman Brothers, uvedl pro Financial Times (FT) ekonom Martin Sandbu. Podle jeho názoru tak byla stimulace některých ekonomik nedostatečná.

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.