Koruna oslabuje jako jediná z regionu. Obchoduje se těsně pod 24,70 za euro. Dolar proti euru postupně smazává dnešní ztráty. Kurz testuje hranici 0,9600 EURUSD.
Načítat příspěvky po

Jak mít dodatečný výnos 1 000 Kč za minutu svého času měsíčně? Existují osvědčené metody

Investování zažilo v posledních letech ohromný boom. Investiční fondy, brokerské domy i investiční platformy hlásily rekordní nárůst prakticky veškerých ukazatelů. Nyní přichází očista. V následujícím textu se podíváme, jak lze jednoduše průběžnou ztrátu snížit až o 20 %, nebo své potenciální průběžné zisky až o 20 % navýšit.

Novinky z FinTech světa: Spolupráce kevin. a Monet+, Visa nárůst tokenů nebo krach Nuri bank

V aktuálním vydání novinek z FinTech světa se podíváme na další krok A2A plateb fungujícím díky PSD2. Krokem je rozšíření na POS terminály, které přiblíží tento druh platby zákazníkovi. U plateb zůstaneme, protože historicky máme více Visa tokenů (virtuálních karet) než plastových karet! Ať žije technologie a ekologie!

Jak se Putinovy hrozby podepsaly na komoditách?

Čím dál zoufalejší a nebezpečnější ruský prezident nařídil mobilizaci vojenských záloh na „ochranu“ územní integrity Ruska. Území, které by Putin tak rád ochránil, zahrnuje nejen samozvanou Luhanskou a Doněckou republiku, ale i Moskvou ovládané oblasti Záporoží a Chersonu, kde lidé v těchto dnech volí v referendech, zda se chtějí stát součástí Ruska. Jak zareagovaly trhy?

Opatrně se sázkami na konec librové bouře

Kurz britské libry proti dolaru oslabil na historicky nejslabší hodnoty. Na dluhopisovém trhu pak pokračoval masivní výprodej dosahující denních pohybů výnosů na úrovni desítek bodů. Britská ekonomika zažívá scénář, který je obvyklý pro rozvojové trhy. Bank of England je pod silným tlakem. K záchraně měny se však, zatím, evidentně nechystá.

Spotřebitelé i podnikatelé se obávají příštích měsíců. Riziko další obrany koruny roste

Nálada českých spotřebitelů a podnikatelů se nelepší. Naopak. Podle posledního průzkumu se...

Budoucnost nemovitostí: Cena, výnos a honba za čistou nulou

Dříve bylo investování do nemovitostí poměrně jednoduché – šlo hlavně o cenu a výnos. Nyní stojí v popředí také honba za čistou nulou.

Libra pokračuje v cestě za paritou proti dolaru

Libra je spolu se Spojeným královstvím v problémech. V letošním roce oslabila o zhruba 20 % proti euru i dolaru. Libra tak umazala své zisky, které nabrala, když Bank of England jako jedna z prvních velkých centrálních bank začala se zvyšováním sazeb.

Italové jdou k volbám. Ve hře je 200 miliard eur od EU

Třetí největší ekonomiku Evropské unie čeká střídání vlády. Po odchodu premiéra Maria Draghiho se Italové vydají k předčasným volbám, které dle aktuálních průzkumů nejspíše vyhraje pravicová koalice v čele s Giorgií Meloniovou. Italskou ekonomiku tak čeká období nejistoty v nadcházející recesi.

Porostou sazby, dokud se něco nepokazí?

Americká centrální banka je zavázána dosáhnout cenové stability. Nebude to bezbolestné, jiná cesta ale není. Tak by se dalo popsat poselství guvernéra Fedu Powella, které zaznělo na tiskové konferenci po zářijovém zasedání měnového výboru. Zásadní otázka zní: Porostou sazby, dokud se něco nepokazí?

Karin Fuentesová: Nejslabší hlas bývá často nejsilnější

Účetní profese nepřeje lidem, kteří nemají rutinu v lásce. Mladí lidé dnes hledají více rozmanité profese a neláká je zdlouhavé manuální zadávání faktur do účetního systému. I proto má startup Digitoo našlápnuto k zajímavé budoucnosti. Jeho šéfka a zakladatelka Karin Fuentesová byla hostem Disraptors podcastu.

Intervence proti slabému jenu poukazuje na schizofrenní Bank of Japan

Japonské ministerstvo financí a Bank of Japan dnes intervenovaly na devizovém trhu...

Holub zůstává jestřábem. Od ČNB se ale vyšších sazeb nedočkáme

Centrální banky by měly opustit strategii přehřátí ekonomiky. Měly by se vrátit zpět ke kořenům a reagovat na rizika odukotvení inflačních očekávání. Takové je poselství Tomáše Holuba z ČNB. Ten dlouhodobě volá po dalším zvýšení úroků, většina bankovní rady jej ale ani na zářijovém zasedání nevyslyší.

Poselství z Jackson Hole žije. Čekají nás vyšší sazby po delší dobu

Jestřábího poselství, které na symposiu centrálních bankéřů v Jackson Hole vyslal guvernér Fedu Powell, nezemřelo. Americká centrální banka potřetí v řadě zvýšila úrokové sazby o tři čtvrtě procentního bodu.

Akcie se vrátily do reality

Krátkodobé posílení světových akcií, které vydrželo dva měsíce, je za námi. Ceny začaly klesat a na nedávné konferenci v Jackson Hole utrpěly akcie další velkou ránu. Ukázalo se totiž, že inflační tlaky jsou navzdory mnohem přísnějším finančním podmínkám ještě stále příliš velké. Takže dojde k dalšímu zpřísnění základních sazeb, což s sebou nese vyšší riziko, že ekonomika přejde do recese.

Proč od Fedu nečekat holubičí úrokové překvapení?

Americká centrální banka nemá jediný důvod k tomu, aby polevila v nastaveném tempu zvyšování sazeb. Pokud bychom měli vyjít z historie, prostor pro výrazné a déle trvající navyšování úroků zůstává více než otevřený.

Bude Haruhiko Kuroda centrálním bankéřem, který vrátí Japonsku inflaci?

Japonská inflace dál roste. V srpnu meziročně na 3 %, v jádrovém vyjádření na 2,8 %. Bank of Japan však reagovat nebude. Alespoň ne, dokud bude u kormidla Haruhiko Kuroda. Taková je většinová představa o budoucnosti japonské měnové politiky.

čnBlog: Rizika cizoměnových úvěrů nelze podceňovat

Současné ekonomické prostředí spojené s vyššími úrokovými sazbami z korunových úvěrů může stávající či budoucí dlužníky - ať už nefinanční podniky či domácnosti - vést k úvahám, zda by pro ně nebylo výhodnější čerpat úvěr v cizí měně vzhledem k jeho nižší úrokové sazbě. Tento blog se snaží ukázat, že úvaha o cizoměnovém úvěru musí být mnohem komplexnější, než si jen vypočítat rozdíl mezi úrokovými sazbami.

V eurozóně i na ostrovech uvidíme smršť zvyšování sazeb

V následujících měsících nás podle všeho čeká smršť zvyšování úrokových sazeb ze strany ECB a Bank of England. Nelze vyloučit, že se k dalšímu kolu navyšování sazeb přidají i další centrální banky v regionu.

Cenové limity musí zbavit obyvatelstvo strachu. Unesou to akcionáři ČEZu?

Cenové stropy na energetické komodity budí hodně zájmu. Analytik společnosti XTB Jiří...

Sloučení. Ethereum úspěšně implementovalo Proof-of-Stake protokol

Ve čtvrtek 15. 9. 2022 absolvovala druhá největší kryptoměna Ethereum takzvané "sloučení" a přešla z původního konsenzuálního mechanismu PoW (proof-of-work) na konsenzuální protokol PoS (proof-of-stake). O co šlo?

Newsletter