Zběsilá jízda na Wall Street. Americké akcie dnes v plusu


22:50 • 6. února 2018

Tagy: Wall Street, americké akcie, Akcie, Dow Jones, S&P500 , Nasdaq

AKTUALIZOVÁNO – Dva brutální pády, dnes růst. Wall Street zažívá jízdu jako na horské dráze. Po včerejším výprodeji, který byl největší od roku 2001, dnes všechny tři hlavní indexy výrazně rostly. Nejvíc Dow Jones, a to o 567 bodů, respektive 2,33 procenta, a obchodování zakončil na úrovni 24 912,77 bodu. Podle investorů je za divokými pohyby kombinace z obav zvýšení úrokových sazeb, computer tradingu a z obskurních volatilních fondů, které využívají pákový efekt.

Dow Jones zahájil obchodování v rudém, později se ale akcie vydaly opačným směrem. Index ztrácel až 567,01 bodu a dnes se tak pohyboval v rozpětí 1167,49 bodu. 

Širší index S&P 500 dnes rostl o 1,74 procenta na 2695,14 bodu. Dařilo se technologickému sektoru a sektoru materiálů. Index technologického trhu Nasdaq si připsal 2,13 procenta na 7115,88 bodu. 

„Myslíme si, že jde spíš o narušení býčího trh, než o začátek medvědího trhu,“ poznamenal pro CNBC Craig Callahan, zakladatel ICON Advisors.

Index VIX, který je nazýván indexem strachu, se dnes poprvé od května 2015 dostal nad hranici 50 bodů. V pondělí uzavíral na hodnotě 37,32 bodu a dnes zakončil na úrovni 29,69 bodu.

Výrazné ztráty dnes postihly evropské akcie. Německý DAX odepsal 2,3 procenta, francouzský CAC klesl o 2,4 procenta, FTSE o 2,64 procenta a index Euro Stoxx spadl o 2,41 procenta.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.