Miloš Večeřa přešel z představenstva ČEB do Expobank CZ


14:22 • 19. září 2018

Bývalý člen představenstva České exportní banky Miloš Večeřa nově působí v týmu korporátního bankovnictví Expobank CZ. Působil například také v Raiffeisenbank, Československé obchodní bance, v Chase Manhattan Bank, v IFC, ale také jako předseda Komise pro exportní financování České bankovní asociace. V oblasti korporátního bankovnictví se Miloš Večeřa pohybuje více než 30 let, v Expobank CZ se jako nový Trade & Export Finance Specialist zaměří na získávání nových korporátních klientů a jejich financování.

Ve své nové roli v týmu korporátního bankovnictví, který v Expobank CZ vede Jiří Procházka, je Miloš Večeřa zodpovědný za získávání nových klientů s exportním potenciálem, a to především do zemí SNS (Společenství nezávislých států) a jejich následné strategické financování. „Mým cílem je nadále rozšiřovat portfolio korporátní klientely banky, které v současnosti čítá několik tisíc klientů. Součástí toho je nejen akvizice nových partnerů s exportním potenciálem, ale zároveň také identifikace a implementace vhodných finančních strategií na míru jejich obchodním aktivitám,“ uvádí Miloš Večeřa. Právě korporátní bankovnictví je spolu s privátním bankovnictvím hlavní oblastí činnosti Expobank.

Miloš Večeřa vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, absolvoval také manažerské programy zaměřené na leadership ve Velké Británii, USA či Belgii. V roce 2003 složil makléřské zkoušky Komise pro cenné papíry v Praze. Během své dosavadní kariéry působil například v Credit Lyonnaise Bank Praha, Chase Manhattan Bank ve Vídni, Praze a New Yorku, v Komerční bance, Československé obchodní bance, ale i jako člen představenstva České exportní banky. Od roku 2010 až do letošního roku zastával post předsedy Komise pro exportní financování České bankovní asociace. Miloš Večeřa je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje lyžování, tenisu, fotografování a cestování.
Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.