Americké akciové trhy již vybraly nového prezidenta


09:39 • 30. srpna 2016

Tagy: Wall Street, americké akcie, S&P500 , Trump, Clintonová

Americká Republikánská strana je tradičně známa jako strana Wall Street. Tento rok budou ale investoři v prezidentských volbách, které se uskuteční 8. listopadu, spíše sázet proti republikánům. Nejenže se trh již rozhodl, že vyhraje kandidátka demokratů Hillary Clintonová, její vítězství také nebude těsné, uvedl David Woo, stratég Bank of America Merrill Lynch.

Širší index S&P 500 vzrostl od 5. července, což je začátek 90denního odpočítávání do listopadových voleb, o více než čtyři procenta, poznamenal Woo. Během let, kdy kandidáti vyhráli volby rozdílem o více než 80 procent, index S&P vykázal průměrný zisk 8,4 procenta v období 90 dnů do voleb.

Trhy naposledy o více než polovinu bodů překonaly současnou rally v roce 1984, kde prezidentský kandidát republikánů Ronald Reagan drtivě porazil Waltera Mondala.

„Pro nás to znamená, že trh očekává, že si Hillary Clintonová v průzkumech veřejného mínění udrží nebo ještě navýší již značný náskok před Donaldem Trumpem,“ dodal Woo. Citoval Iowa Electronic Markets, indikátor, který dává Clintonové 80procentní šanci, že Trumpa v listopadu porazí.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.