Klidný začátek týdne. Bankovní prázdniny. Koruna na 26,45 za euro


08:25 • 29. května 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, USDCZK, EURUSD

Hlavním motorem, který v pátek pohnul devizovým trhem, byl zpřesněný odhad amerického hrubého domácího produktu za letošní 1. čtvrtletí. Jelikož byl výsledek lepší než očekávání, dolar posílil vůči euru i koruně.

I přes páteční dolarové posílení mělo během týdne převážně navrch euro. To obdobně jako koruna profitovalo z aktuální ekonomické situace regionu. Česká měna je navíc podpořena vidinou zvýšení úrokových sazeb, a to již během letošního roku.

Závěr týdne pak patřil událostem z USA. Nejdůležitější byla informace ohledně dynamiky HDP za první kvartál (výsledek minulého roku se rovnal 2,1 %). Očekávané zpomalení na 0,9 % se nakonec nekonalo, když se výsledek zastavil na 1,2 %. Tato pozitivní zpráva ohledně stavu americké ekonomiky vynesla dolarový index DXY o 0,25 % vzhůru, zvedla se i pravděpodobnost navýšení úrokových sazeb.

Dnešek bude poměrně klidný, jelikož v USA a Velké Británii jsou bankovní prázdniny. V rámci Evropy promluví šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Z domova nás pak žádná data nečekají.

Koruna se aktuálně obchoduje na 26,45 EURCZK a 23,68 USDCZK. Eurodolar se nachází na 1,1169 EURUSD. Rozmezí pro dnešek jsou 26,40 až 26,50 koruny za euro, 23,58 až 23,70 USDCZK a 1,116 až 1,121 EURUSD.

RSS

Absolvent VÚT v Brně a několika certifikací z oblasti investičního bankovnictví na Yale University. Zajímá se o finanční trhy, a jejich technickou a fundamentální analýzu.

 

 Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

USD/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.