YouTube pomohlo tržbám Alphabetu, zisk analytiky nepotěšil


AKTUALIZOVÁNO 23:25 22:54 • 26. ledna 2017

Tagy: Alphabet, výsledková sezóna, americké akcie, Google

AKTUALIZOVÁNO – Americká firma Alphabet analytiky kvartálním ziskem nepotěšila. Mateřská firma Googlu ve 4. čtvrtletí oznámila zisk na akcii 9,36 dolaru pod očekáváním 9,64 dolaru. Zisk se meziročně zvýšil o osm procent na 5,33 miliardy USD. Akcie firmy reagovaly v poobchodní fázi poklesem.

Očekávání naopak překonaly tržby, kterým v loňském posledním čtvrtletí pomohl videoportál YouTube a mobilní vyhledávání, uvedla finanční ředitelka firmy Ruth Poratová. Celkové tržby přesáhly 26 miliard dolarů, vzrostly tak meziročně o 22 procent. Po odečtení pořizovacích nákladů na provoz ve výši 4,85 miliardy byly tržby kolem 21,2 miliardy USD nad odhadem 20,6 miliardy USD.

Příjmy z reklamy, které jsou hlavním zdrojem tržeb firmy, rostly o 17 procent na 22,4 miliardy dolarů.

Firma Google dokončila svou reorganizaci do nového holdingu Alphabet v roce 2015. V rámci reorganizace se do samostatných firem oddělily některé projekty jako samořídicí auta a aktivity v oblasti prodloužení lidského života. Alphabet se stal mateřskou firmou všech těchto menších společností.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.