Citigroup překonala očekávání, navzdory poklesu zisku i tržeb


AKTUALIZOVÁNO 14:44 14:19 • 15. dubna 2016

Tagy: Citigroup, USA, výsledky, výsledková sezóna

AKTUALIZOVÁNO – Americká banka Citigroup dnešními výsledky překonala očekávání analytiků. Čtvrtletní zisk se meziročně snížil o 27 procent. To je největší pokles zisku z velkých amerických bank, jež dosud výsledky oznámily. Za poklesem je především slabší výkon v divizi obchodování a investičního bankovnictví a rovněž nárůst rezerv na pokrytí ztrát z půjček v energetickém sektoru. ​

Za první čtvrtletí Citigroup reportovala upravený zisk na akcii 1,10 dolaru, zatímco trh čekal jen 1,03 dolaru. Za první tři měsíce loňského roku banka měla upravený zisk na akcii 1,51 dolaru. Akcie banky, jež od začátku letošního roku oslabily o 13 procent, reagují v premarketu růstem. 

Tržby Citigroup, která je třetí největší bankou v USA podle objemu aktiv, klesly na 17,55 miliardy dolarů z 19,81 miliardy dolarů. Analytici odhadovali čtvrtletní zisky ve výši 17,46 miliardy dolarů. 

Loni Citigroup vykázala nejvyšší roční zisk za téměř desetiletí. Její roční výdaje byly nejnižší za více než desetiletí. Ve středu se Citigroup stala jedinou z osmi velkých amerických bank, které americké úřady schválily plány na přežití v době krize.

Citigroup koncem února oznámila, že prodá svůj menšinový podíl v čínské regionální bance China Guangfa Bank za zhruba 19,7 miliardy jüanů. Dohoda má pomoci americké bance získat kapitál na expanzi dalších aktivit v Číně. 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.