Morgan Stanley překonala očekávání, zisk a tržby ale klesly


AKTUALIZOVÁNO 14:19 13:14 • 20. července 2016

Tagy: Morgan Stanley, výsledková sezóna, Banky, USA

AKTUALIZOVÁNO – Americká investiční banka Morgan Stanley dnešními výsledky překonala očekávání analytiků, navzdory poklesu zisku i tržeb. V letošním druhém čtvrtletí reportovala upravený zisk 75 centů na akcii, když trh čekal 59 centů. Ve stejném období loni měla zisk na akcii 79 centů. Zisk banky se ale 2. čtvrtletí meziročně snížil na 1,58 miliardy dolarů z 1,81 miliardy. Za poklesem byla volatilita na trzích, která postihla investiční a firemní klientelu banky. Akcie banky v premarketu rostly o 3,19 procenta.

Také tržby ve výši 8,9 miliardy dolarů byly nad odhadem analytiků, kteří čekali, že Morgan Stanley od dubna do června utrží 8,3 miliardy dolarů. Meziročně tržby ale klesly z 9,74 miliardy dolarů.

„Naše čtvrtletní výsledky odrážejí solidní zlepšení v lepším, ale stále křehkém prostředí,“ uvedl šéf banky James Gorman. Dodal, že bance se v době nejistoty na trhu podařilo udržet její vedoucí pozice v rámci hlavních franšíz. Banka se zaměřovala na řízení rizik a kontrolu výdajů.

Morgan Stanley letos reorganizovala divize obchodující s dluhopisy, přestala obchodovat na trhu s ropou a snížila početní stav o čtvrtinu.

Akcie Morgan Stanley letos ztratily 11 procent, když si investoři dělali starosti s tím, zda bude banka schopná přestát zpomalení.

Morgan Stanley koncem června popřela spekulace, že je připravena přesunout své operace a zaměstnance z Londýna do Frankfurtu nad Mohanem, jakmile formálně začne proces odchodu Británie z Evropské unie. „Morgan Stanley nemá předem pronajaté kancelářské prostory ve Frankfurtu,“ uvedl mluvčí banky v prohlášení.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.