Neutrální Mario Draghi s eurem nepohnul


08:37 • 24. srpna 2017

Tagy: RoklenFx, fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, USDCZK, EURUSD

Včerejší neutrální vystoupení prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, který ve své řeči obhajoval zavedenou monetární politiku a zvláště systém kvantitativního uvolňování, ve své podstatě nemělo mít větší vliv na vývoj eura. Paradoxně po jeho projevu euro, a to díky datům, začalo posilovat a tento pohyb si udrželo po většinu dne. Aktuálně je na 1,1799 EURUSD a 26,10 EURCZK

Příčinou tohoto vývoje byla absence důležitých dat a tím zesílená důležitost pozitivních výsledků indexů sektorů průmyslu a služeb v Evropě. Německý index PMI oproti odhadům 57,7 bodu skončil s výsledkem 59,4 bodu, francouzský PMI namísto hodnoty 54,5 dosáhl výsledek 55,8 a celkový index PMI eurozóny se oproti odhadům zvýšil o více než jeden bod na hodnotu 57,4 bodu. Euro si tak připsalo zisky. 

Výsledky indexu PMI ze zámoří skončily přesně opačně, než tomu bylo v Europě. Z původních odhadů 53,3 b. byl reálný výsledek 52,5. Jinak tomu nebylo ani u čísel z prodeje nových nemovitostí. Týdenní změna zásob ropy pak sice skončila lépe, než se očekávalo, nicméně se pořád pohybuje v záporných číslech, a to -3,327 mil. barelů.

Náladu na měnovém páru EURUSD potvrzuje i silný support, který je na trhu už od půlky dubna. Včera byl opět potvrzen nejnižším low, kdy se kurz od této hranice odrazil a i dále si tak zachovává svůj trend posilujícího eura, které se obchoduje za hodnotách 1,181 EURUSD. Podobný trend můžeme pozorovat i na měnovém páru USDCZK, kde je momentální hodnoty pohybují na úrovních 22,13 USDCZK.

Dnešní vývoj měnových párů vidíme v rozmezí 26,10 až 26,16 EURCZK, 1,1750 až 1,18 EURUSD a 22,04 až 22,15 USDCZK.

RSS

Absolvent VÚT v Brně a několika certifikací z oblasti investičního bankovnictví na Yale University. Zajímá se o finanční trhy, a jejich technickou a fundamentální analýzu.

 

 Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

USD/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.