Koruna smázla pointervenční zisky. Nervozita úřaduje


08:23 • 21. dubna 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Česká měna během včerejšího dne umazala veškeré zisky, kterých dosáhla po ukončení kurzového závazku České národní banky. Dostala se až přes hranici 27,00 korun za euro až na high 27,029 za euro. Aktuálně se obchoduje na úrovni 26,92 EURCZK.

Důvodem oslabování koruny mohou být nastávající volby ve Francii, které na trh vnáší značnou nervozitu, či další značné uzavíraní dlouhých pozic investory, neboť koruna zatím neposiluje v jejich prospěch.

Koruna se přibližuje k 27,00 za euro. „Francouzská“ nervozita eskaluje

Dnes vidíme měnový pár EURCZK v rozmezí 26,85 až 27,00. Důležitá domácí data, která by zamíchala trhem, včera nebyla. Za zmínku stojí pouze index cen výrobců v Německu, který v březnu meziročně vzrostl o 3,1 %, meziměsíčně se však nezměnil. Dnes nás čeká PMI ve službách a výrobním sektoru, a to jak v eurozóně, tak v USA.

Dolar se držel i během včerejšího dne v oslabení a pohyboval se vůči koruně kolem úrovně 25 USDCZK a 1,074 EURUSD. Nepomohla mu ani data týkající se nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kterých bylo o tři tisíce více, než předpovídala predikce. Během odpoledne ale koruna mírně oslabila také vůči dolaru a tržní hodnota se pohybovala na úrovni 25,10 USDCZK.

Dnes vidíme dolar vůči koruně v rozmezí 25,05 až 25,15 USDCZK a vůči euru 1,070 až 1,080 EURUSD. Aktuálně je na úrovni 1,0712 EURUSD.

RSS

Trader RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.