Blíží se den „D“ pro Apple: Co čekat 7. září….


21:50 • 4. září 2016

Tagy: Apple, iPhone

Americký technologický gigant Apple ve středu 7. září zřejmě představí novou verzi mobilního telefonu iPhone. Očekávaná mediální prezentace nejhodnotnější firmy na světě odstartuje v 19:00 SELČ. Bude show v režii nakousnutého jablka jen o telefonu iPhone, který je klíčovým produktem firmy Apple?

Podle četných zpráv, které dosud unikly, se mnoho změn čekat nedá. Apple by měl představit dvě verze chytrého telefonu iPhone 7. První bude 4,7-palcový, který má mít větší fotoaparát a díky většímu senzoru lepší fotografie. Druhá verze telefonu má být 5,5-palcový model Plus, jenž má mít duální fotoaparát,  napsal server Business Insider.

Radikální změnou má být to, že Apple u všech verzí končí s klasickým sluchátkovým konektorem. To by mohl být nejkontroverznější krok „nakousnutého jablka“, bude tak zajímavé sledovat, jak firma z Cupertina tuto změnu vysvětlí. Apple také nabídne bezdrátová sluchátka. Nového designu se má dočkat středové tlačítko a podle nepotvrzených zpráv Apple zvažuje pro nové iPhony 7 tmavě modrou barvu.

Tim Cook má za sebou pětiletku. Co šéf Applu dokáže ve druhé?

Kromě iPhonu 7 se dá čekat také nová verze chytrých hodinek Apple Watch, od jejichž uvedení na trh již uplynuly dva roky. Je tak čas na akutualizaci, zprávy ale naznačují, že velký upgrade se od chytrých hodinek čekat nedá. Měly by ale mít nové senzory pro sledování zdraví, jako GPS a barometr.

Apple by měl ve středu také oznámit, kdy na trh uvede čtyři nové operační systémy – iOS 10, macOS Sierra, tvOS, a watchOS 3.

Příští rok bude Apple slavit již deset let od představení prvního modelu telefonu iPhone.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.