Burzovní komise v USA prošetřuje účetní praktiky čínské Alibaby


17:46 • 25. května 2016

Tagy: Alibaba

Burzovní orgány v USA začaly vyšetřovat čínskou společnost Alibaba Group Holding. Chtějí zjistit, zda internetový prodejce svými účetními praktikami neporušil americké federální zákony, uvedla dnes firma. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ji mimo jiné požádala o dokumenty a informace, které se týkají postupů při konsolidaci zisků a transakcí se spřízněnými stranami.

Firma dodala, že s komisí spolupracuje. Pouhá žádost o poskytnutí informací by přitom neměla být interpretována jako předzvěst, že Alibaba porušila zákony.

Společnost Alibaba mimo jiné poskytla burzovní komisi informace o účetnictví logistické divize Cainiao Network a provozní údaje o nákupním festivalu Singles‘ Day. Ten je považován za největší nákupní festival na světě, kdy se za jeden den prodá více zboží než v USA při nákupních akcích označovaných jako černý pátek a kybernetické pondělí dohromady.

S akciemi Alibaby se začalo obchodovat na burze v New Yorku v září 2014. Za posledních 12 měsíců akcie firmy oslabily o více než 12 procent.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.