Wall Street má dva rekordy, 20 tisíc bodů Dow Jones na dostřel


22:19 • 6. ledna 2017

Tagy: Wall Street, americké akcie

Konec týdne přinesl na Wall Street další rekordy. Dow Jonesův index třiceti předních amerických podniků se během dne přiblížil magické hranici 20 tisíc bodů. Na nová maxima vystoupal širší index S&P 500 a index technologického sektoru Nasdaq. Prosincová čísla z trhu práce si investoři obecně vyložili jako pozitivní. Dařilo se technologickému sektoru.

Index Dow Jonesův uzavřel dnešní obchodování růstem o 0,33 procenta na 19 964,28 bodu. Během dne se dostal až na 19 999,63 bodu. K ziskům přispěly akcie banky Goldman Sachs a také firmy Walt Disney. Ty se vyšplhaly na rekordní úrovně.

Širší index S&P 500 posílil o 0,35 procenta na 2276,99 bodu a zaznamenal tak první rekord roku 2017, poprvé od 13. prosince.

Nasdaq Composite zpevnil o 0,60 procenta na 5521,06 bodu. Rostly akcie firmy Apple a také takzvané akcie FANG, tedy akcie Facebooku, Amazonu, Netflixu a Googlu.

Jde o jakousi rotaci sektorů, které nezachytily počáteční růst po prezidentských volbách, uvedl Daniel Deming, výkonný ředitel KKM Financial. „Když se podíváte na technologický sektor, tak po listopadových volbách, které se konaly 8. listopadu, nebyl investory vnímán zrovna pozitivně,“ dodal Deming.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.