Philip Morris zvýšil ve čtvrtletí tržby o desetinu na 2,5 miliardy Kč


AKTUALIZOVÁNO 09:15 08:13 • 17. května 2016

Tagy: Philip Morris ČR, tabák

AKTUALIZOVÁNO – Kutnohorskému výrobci tabáku Philip Morris ČR vzrostly v letošním prvním čtvrtletí konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH o 9,3 procenta na 2,5 miliardy. Za nárůstem je zejména příznivý vývoje objemu prodejů v ČR a na Slovensku a také vyšší tržby z výrobních služeb. Při vyloučení vlivu měnového kurzu se konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH v porovnání s předchozím rokem zvýšily o 9,8 procenta.

Tržby v tuzemsku bez spotřební daně a DPH se zvýšily meziročně o 7,5 procenta na 1,3 miliardy Kč, především vlivem příznivého vývoje objemu prodejů.

Celkový trh cigaret v České republice vzrostl meziročně o odhadovaných 7,2 procenta na 4,5 miliardy kusů cigaret, a to především v důsledku příznivého vlivu odhadovaného pohybu zásob obchodních partnerů spolu s odhadovaným příznivým dopadem přestupného roku.

Podle Miroslava Frayera z Komerční banky jsou dnešní výsledky uspokojivé. Nadále pokračují trendy z předchozích čtvrtletí, kdy se snižuje tržní podíl společnosti v ČR a naopak roste na Slovensku. „Výsledky hodnotíme pozitivně, cena akcií by mohla růst,“ dodal Frayer.

V představenstvu Philip Morris končí Tövisi, střídá ho Árpád Könye

Podle maloobchodního průzkumu agentury Nielsen Company (Europe) Sárl poklesl tržní podíl u cigaret společnosti Philip Morris ČR ve čtvrtletí meziročně o 1,3 procentního bodu na 45,5 procenta. Důvodem byl pokračující pokles tržního podílu místních značek, který byl částečně kompenzován vyšším podílem značek L&M a Philip Morris.

Objem domácího odbytu společnosti Philip Morris ČR se zvýšil o 7,3 procenta na dvě miliardy kusů zejména z důvodu růstu celkového trhu cigaret a jemně řezaného tabáku, což bylo částečně eliminováno nižším tržním podílem u cigaret.

Tržby společnosti Philip Morris Slovakia bez spotřební daně a DPH se v místní měně zvýšily o 8,8 procenta na 22,8 milionů eur. Za zvýšením byl příznivý vývoj objemu prodejů a míry zastoupení jednotlivých značek v prodejích. Celkový trh cigaret na Slovensku vzrostl o odhadovaných 1,9 procenta na 1,5 miliardy kusů.

Společnost vyplatí za loňský rok hrubou dividendu 920 korun. To je o 40 Kč více než za předchozí rok.

Philip Morris ČR je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku. Zaměstnává přibližně 1100 lidí v celé ČR.

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahemJak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme! –CHCI ODPOVĚDĚT

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.