Agresivní Hillary bojuje o New Hampshire

Boj o křeslo šéfa Bílého domu se mezi demokraty začíná vyostřovat. Souboj mezi Hillary Clintonovou a Berniem Sandersem předznamenal úterní primárky ve státě New Hampshire, které budou druhou etapou výběru kandidátů před listopadovými prezidentskými volbami v USA. Clintonová, která je celostátně favoritkou Demokratické strany, se snažila snížit Sandersův náskok ve volebních preferencích, který v New Hampshire dosahuje dvaceti procent.

Debatu v Durhamu poznamenala dosud nejsilnější konfrontace názorů obou politiků. Zatímco Sanders vykreslil svou soupeřku jako reprezentantku „washingtonského establishmentu“ a politickou rutinérku s vazbami na Wall Street, Clintonová označila Sanderse za politika nereálných slibů. Podle amerických komentářů si bývalá první dáma počínala nezvykle agresivně.

„Co je moc, je moc. Máte-li co říci, řekněte to přímo,“ okřikla Clintonová svého soupeře, který tvrdí, že směr její kampaně určují dary bankéřů z Wall Street. „Nenajdete jediný názor, jediný volební hlas, který se změnil v důsledku darů, které jsem dostala,“ prohlásila Clintonová. „Je čas s touto vymyšlenou špinavou kampaní skončit,“ dodala.

 

 

Boj o křeslo šéfa Bílého domu se naplno rozjel. Mezi demokraty to začíná jiskřit. Kdo bude mít lepší start?

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 3. únor 2016

 

Debatu demokratických politiků pak ovládly hlasité spory o systém zdravotního zabezpečení, podporu vzdělávání a zahraniční politiku. Sanders zejména kritizoval skutečnost, že Clintonová v roce 2002 hlasovala pro americkou invazi do Iráku.

 

Newsletter