Akcie „tabáku“ na novém maximu

Pražská burza dnes společně s evropskými trhy rostla. Index PX připsal bezmála 1 %, přičemž většina titulů těžila z rally na světových trzích. Tahounem dne byl Philip Morris, který si připsal 3,6 % a dostal se tak na své letošní maximum. Titul se těší zájmu investorů, po svých nedávno zveřejněných výborných hospodářských výsledcích za první pololetí. Většina analytiků zvýšila své cílové ceny a očekává růst dividendy za letošní rok na úroveň 1000 Kč. Titul tak nabízí aktuálně nejzajímavější dividendový výnos na tuzemském trhu.

 

Oba domácí bankovní tituly si připsaly kolem 1 %, KB se dnes marně pokoušela prorazit hranici 5500 Kč a po více jak 10% rally ze svého dna z minulého měsíce se její růstový potenciál jeví jako momentálně vyčerpán. V příštích dnech očekáváme korekci tohoto růstu. ČEZ dnes osciloval kolem 550 Kč a byl bez většího zájmu investorů. Celkový objem dnes dosáhl podprůměrných 470 milionů Kč.

Akcie Pegasu, které byly v úvodu týdne zařazeny do prestižního indexu MSCI, dnes zpevnily na 895 korun. Společnost uvedla, že v období od 27. srpna do 2. září odkoupila z trhu zpět celkem 46.337 kusů při průměrné ceně 902 korun na akcii.

Newsletter