Německé výnosy klesají, euro proti dolaru oslabuje. Pár testuje hranici 1,1700 EURUSD. Z měn regionu je ve ztrátě pouze forint. Koruna krátce prolomila úroveň 25,40 za euro, poté však část zisků odevzdala.

Akcie v USA zpevňují, dolar po zprávě z jednání Fed oslabil

Americké akcie dnes opět, už pátým dnem, zpevnily a index S&P 500 uzavřel na rekordu. Trh se soustředil na zprávu z posledního jednání měnového výboru centrální banky USA (Fed). Podle zápisu se jeho členové shodli, že by se měli zdržet zvyšování úrokových sazeb, dokud se nepotvrdí, že nedávné zpomalení ekonomického růstu bylo přechodné. Dolar na zprávu zareagoval poklesem.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes vzrostl o 0,36 procenta na 2.404,31 bodu. Širší index S&P 500 si do závěru připsal 0,25 procenta na 2398,5 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,04 procenta a obchodování uzavřel na 6163,02 bodu.

Jak vyplývá ze zápisu ze zasedání Fedu, téměř všichni členové výboru se také domnívají, že by Fed měl začít ještě letos snižovat objem státních dluhopisů a hypotečních cenných papírů ve svém držení. Zpráva vyvolává obavy, že Fed na červnovém zasedání zvýší úrokové sazby, jak nyní velká část analytiků očekává.

Zklamání dnes přinesly výsledky z maloobchodního sektoru, akcie řetězce Lowe‘s ztratily 2,5 procenta a akcie Tiffany 8,2 procenta.

Dolar v reakci na zápis ze zasedání Fedu oslabil, dolarový index vůči koši šesti měn kolem 21:45 klesl o 0,22 procenta na 97,134 bodu.

Evropská měna, kterou v květnu podporují jak optimistické údaje o vývoji ekonomiky eurozóny, tak zmírnění obav z politického vývoje ve Francii, stoupla vůči dolaru o 0,28 procenta na 1,1214 USD.

Newsletter