Amazon před prezentací Applu sráží cenu svého smartphonu

Americký internetový prodejce Amazon dnes snížil ceny svého chytrého telefonu Fire ve Spojených státech. Přístroj, který firma představila před necelými třemi měsíci, bude s dvouletou smlouvou a pamětí 32 gigabytů stát místo původních 199 dolarů (zhruba 4250 Kč) nově 99 centů (asi 21 Kč). Firma kromě toho začala brát předobjednávky na telefon v Německu a v Británii. Amazon to oznámil den před očekávanou mediální prezentací konkurenčního amerického výrobce mobilních telefonů Apple.

Telefon Fire s dvouletým kontraktem a pamětí 64 gigabytů bude stát 99 dolarů místo původních 299 dolarů. Sdělení firmy podle listu Wall Street Journal naznačuje, že tržby z prodeje tohoto vůbec prvního vlastního chytrého telefonu firmy nemusí být valné.

Společnost také oznámila, že začala brát předobjednávky na Fire na německém a britském trhu. V Německu jej prodává výlučně prostřednictvím společnosti Deutsche Telekom a v Británii prostřednictvím operátora O2 ze skupiny Telefónica. S dvouletou smlouvou u britské O2 dostanou zákazníci přístroj zdarma. V Německu jeho cena u vybraných tarifůzačíná na euru.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě, už nějakou dobu se ale snaží investovat do rozšiřování svých aktivit i do expanze do nových oblastí jako videohry či právě chytré telefony.

Společnost začala telefony Fire prodávat v červnu prostřednictvím předobjednávek. Na podzim by ale na tomto trhu mohla čelit zvýšené konkurenci, napsala agentura AP. V úterý by novou verzi svých chytrých telefonů mohl představit Apple. Jihokorejský konkurent Samsung minulý týden představil dva nové telefony, které by do prodeje měly jít v říjnu.

Newsletter